free templates joomla

Invicta FC 15: Cristiane ''Cyborg'' Justino wygrywa tuż przed końcem pierwszej rundy! Wyniki!

Ibragimova vs CyborgW Costa Mesa w stanie Kalifornia dnia 16 stycznia 2016 roku miała miejsce pierwsza odsłona gali największej kobiecej federacji MMA, czyli Invicta FC 15. Najbardziej oczekiwano oczywiście na kolejny występ fenomenalnej Cristiane ''Cyborg'' Justino (15-1), która tym razem miała bronić tytułu w wadze piórkowej przeciwko Darii Ibragimovej (9-2).

Rosjanka od początku chciała sprowadzić ''Cyborg'' do parteru, lecz ta prezentowała nienaganną obronę przed sprowadzeniami. A gdy wyrwała się już spod siatki, zaczęła zasypywać Ibragimovą swoimi akcjami, wśród których nie brakowało także kolan. Pod koniec pierwszej rundy Brazylijka ruszyła do natarcia, trafiła piekielnie mocnym prawym bezpośrednim, a uderzenia na dobitkę w parterze były już zbędne. Potężnie poobijana Ibragimova chyba nie bardzo wiedziała, co się właśnie stało.

Dla 30-letniej Justino była to trzecia pomyślna obrona pasa mistrzowskiego. W każdej z nich triumfowała w pierwszych rundach. Zaraz po walce pokazywała na swój duży palec u stopy, który był zakrwawiony i najwidoczniej musiała go sobie uszkodzić po jednym z kopnięć. Można stwierdzić, że to jedyne obrażenie, jakie odniosła podczas ostatniego boju.

W drugiej potyczce, której stawką był tytuł Invicta FC, ale w kategorii słomkowej, również górą była broniąca go reprezentantka Brazylii. Mowa o Livii Renacie Souzie (9-0), która po 90 sekundach rozprawiła się z DeAnną Bennett (8-1). Obie podchodziły do tego pojedynku jako niepokonane, z identycznym rekordem 8-0. W klatce jednak swoją wyższość pokazała ''Livinha'', osłabiając Amerykankę potężnym kopnięciem na korpus, a następnie idąc za ciosem.

Komplet wyników:

66 kg: Megan Anderson (Australia) pokonała Amber Leibrock (USA) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (2:33 min)
52 kg: Angela Hill (USA) pokonała Alidę Gray (USA) przez KO (kolano na korpus) w 1 rundzie (1:39 min)
52 kg: Mizuki Inoue (Japonia) pokonała Lacey Schuckman (USA) przez poddanie (dźwignia na rękę) w 3 rundzie (3:41 min)
48 kg: Amber Brown (USA) pokonała Shino VanHoose (Japonia) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie (2:36 min)
61 kg: Colleen Schneider (USA) pokonała Raquel Pa'aluhi (USA) przez niejednogłośną decyzję 2-1 (29-28, 28-29, 29-28)

Walka o mistrzostwo Invicta FC w wadze słomkowej
52 kg: Livia Renata Souza (Brazylia) pokonał DeAnnę Bennett (USA) przez TKO (kopnięcie na korpus i uderzenia) w 1 rundzie (1:30 min)

Walka o mistrzostwo Invicta FC w wadze piórkowej
66 kg: Cristiane ''Cyborg'' Justino (Brazylia) pokonała Darię Ibragimovą (Rosja) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (4:58 min)