free templates joomla

Anastasia Yankova i plejada gwiazd na Bellator 152 & Oktagon Italy

Anastasia YankovaPo zaledwie dwóch walkach w MMA organizacja Bellator MMA podpisała umowę z 24-letnią Rosjanką wywodzącą się z Karate i Kickboxingu Anastasią Yankovą (2-0 MMA, 0-0 BMMA) z Moskwy. Jej debiut przewidziany jest na galę Bellator 152, która odbędzie się 16-go kwietnia w hali Pala Alpitour w Turynie we Włoszech i jest wspólnym projektem Bellator MMA i Oktagon. To nie jedyna sensacja tego być może najważniejszego projektu MMA i Kickboxingu w 2016 roku w Europie.

Jednym z pierwszych pojedynków jaki awizowano jest starcie weterana UFC Alessio Sakara (17-11 MMA, 0-0 BMMA) z Brianem Rogersem (12-8 MMA, 5-6 BMMA). Sakara po zwolnieniu z UFC stoczył dwa bardzo mizerne pojedynki. Pierwszy przegrany z Maciejem Browarskim, który okupił ciężką kontuzją a wynik, którego dzięki organizatorowi oszukańczo zmieniono na "NC". Rogers z sześciu ostatnich walk przegrał cztery, więc jest rywalem skrojonym na miarę "Legionariusa".

Kolejny zapowiedziany już pojedynek to starcie 20-letniego syna weterana wielu organizacji A.J. McKee (3-0 MMA, 3-0 BMMA), z którym organizacja podpisała kontrakt w grudniu. Amerykanin spotka się z rok starszym włoskim prospektem Danilo Belluardo (5-1 MMA, 0-0 BMMA). Ten pojedynek odbędzie się w wadze piórkowej. Inna walk awizowana przez włoskiego partnera to starcie Chorwata Filipa "Atomiko" Kotarlica (5-1 MMA, 0-0 BMMA) z Włochem Danilo Miceli (2-0 MMA, 0-0 BMMA).

Część gali zajmą walki w formułach K-1 i Muay Thai i tu warto przygotować się na prawdziwe światowe wydarzenia, bowiem w ramach cyklu Victory World Series 7, odbędzie się aż siedem walk z pojedynkiem wieczoru supergwiazdy Giorgio Petrosyana (80-2-1, 1 NC) z ukraińskim fighterem Enrikho Gogokhia (40-6).

W dwóch pozostałych walkach już znamy nazwiska białoruskiego mistrza świata WAKO-Pro World do 72,5 Kg, Chingiza Allazova i Marokańczyka Mustapha Haida, który zwyciężał w Venum Victory World Series i ma tytuł 
ISKA PRO także do 72,5 kg. Na razie nie wiadomo czy nie zmierzą się razem choć wiele na to wskazuje. Na dziś jednak brak potwierdzenia. Kolejne trzy nazwiska już zostały ogłoszone i o dziwo do walk na zasadach K-1 powróci wybuchowy Holender Melvin Manhoef (37-12, 27 KO). Wystąpi on w ramach części wstępnej nazwanej Made in USA. Inni dwaj zawodnicy to amerykański specjalista Muay Thai z wagi półśredniej Kevin Ross (41-11) i jego rodak Raymond Daniels (7-3) występujący w wadze średniej do 77 kg.