free templates joomla

Bibiano Fernandes vs. Kevin Belingon na ONE Championship 36!

Bibiano Fernandes ONE Championship 36: Dynasty of Champions w chińskim Changsha będzie galą inaugurującą bieżący rok dla największej azjatyckiej organizacji MMA. W dniu 23 stycznia 2016 roku do czwartej obrony pasa mistrzowskiego w kategorii koguciej stanie Bibiano Fernandes (18-3). Brazylijczyk spotka się w niej z reprezentantem Filipin, Kevinem Belingonem (13-4).

Niespełna 36-letni Fernandes od 2011 roku jest niepokonany, co daje już łącznie dziesięć pojedynków. W ostatnim z nich, jaki stoczył w lipcu ubiegłego roku, po raz trzeci skutecznie zachował przy sobie pas ONE Championship, wygrywając z Finem Toni Tauru, który co ciekawe także zawalczy na najbliższej gali. Znany z fenomenalnych umiejętności parterowych Brazylijczyk pokonał go jednak nie przez żadną technikę rodem z BJJ, a przez nokaut, czym pokazał, że ma jednak więcej narzędzi w arsenale, niż większość mogła przypuszczać.

Jego 28-letni rywal, Kevin Belingon nosi przydomek ''The Silencer'', czyli ''Uciszacz''. Na papierze szanse Belingona na to, by uciszyć i zatrzymać obecnego czempiona są niewielkie, tym bardziej, że jego rekord w ONE Championship wynosi po cztery zwycięstwa i porażki, a ostatni bój stoczył ponad roku temu, w grudniu 2014 roku. Aczkolwiek wówczas pokonał na punkty Koetsu Okazaki'ego. Na trzynaście zwycięstw w karierze, Filipińczyk pięć z nich odniósł przez KO/TKO i trzy przez poddania.

Wspomniany wcześniej Toni Tauru (10-2-1), niedawny pretendent do pasa w wadze koguciej, a także czempion Cage Warriors, zmierzy się natomiast z Muinem Gafurovem (9-0). To wciąż niepokonany, zaledwie 19-letni zawodnik z Tadżykistanu, który każdy z dotychczasowych pojedynków rozstrzygał przed czasem: sześć razy przez poddania, trzy razy przez KO/TKO. W ubiegłym roku nie próżnował, ponieważ stoczył aż pięć walk.

Karta walk:

Półfinały turnieju
61 kg: Ma Hao Bin (Chiny) vs. Wu Ting Shen (Chiny)
61 kg: Cai Chang Bo (Chiny) vs. Bu Huo You Ga (Chiny)

Superfighty
61 kg: Tang De Fen (Chiny) vs. Zhou Biao (Chiny)
66 kg: Ming Yen Sung (Tajwan) vs. Su Noto (Indonezja)
57 kg: Riku Shibuya (Japonia) vs. Roy Doliguez (Filipiny)
61 kg: Toni Tauru (Finlandia) vs. Muin Gafurov (Tadżykistan)
66 kg: Li Kai Wen (Chiny) vs. Yang Sen (Chiny)

Walka o mistrzostwo ONE Championship w wadze koguciej
61 kg: Bibiano Fernandes (Brazylia) vs. Kevin Belingon (Filipiny)