free templates joomla

Inoki Bom-Ba-Ye 2015: Oli Thompson nowym mistrzem wagi ciężkiej! Wyniki!

Oli Thompson & Antonio InokiJapońska scena sportów walki w Sylwestra 2015 roku przeżywała bardzo intensywny dzień, gdyż nie brakowało wówczas licznych eventów. Jeden z nich przeprowadził w Tokio słynny Antonio Inoki, a było to coroczne wydarzenie MMA i wrestlingu - Inoki Bom-Ba-Ye. Na tej gali wręczono pas mistrzowski Inoki Genome Federation w wadze ciężkiej, a jego nowym posiadaczem został Oli Thompson (17-8).

Anglik jednocześnie triumfował w turnieju, gdyż zanim przystąpił do boju o tytuł, pokonał dwóch konkurentów. W wigilię Nowego Roku pokonał Fernando Rodriguesa Jr. (9-2). Brazylijczyk skapitulował po zaledwie 128 sekundach rywalizacji, ulegając pod naporem uderzeń ''The Spartana''.

Niemal 36-letni Thompson rok 2015 zamknął kompletem zwycięstw, a było ich aż pięć, z czego dwa nad polskimi zawodnikami. Wygrał bowiem zarówno z Kamilem Bazelakiem, jak i z Michałem Włodarkiem, choć w tym drugim przypadku po prostu poszedł na łatwiznę, nie podejmując się dalszej walki po nieprzepisowej akcji oponenta. Niezależnie jednak od tego, był do dla Thompsona udany rok, ukoronowany pasem IGF.

Pozostałe walki MMA również potoczyły się bardzo szybko. Potężnie zbudowany Chris Barnett (14-2) wygrał w 104 sekundy, zaś Yuki Yamamoto (7-8-4) w 26 sekund! W starciach wrestlerskich zwyciężali weterani sportów walki: Kazuyuki Fujita oraz Naoya Ogawa. Z kolei mierzący 227 cm wzrostu Montanha Silva został poddany duszeniem przez Shinyę Aoki'ego, który zaledwie dwa dni wcześniej walczył na gali Rizin FF.

Komplet wyników:

Wrestling
Masato Shibata (Japonia) pokonał Kotaru Nasu (Japonia)
Wang Bin (Chiny) pokonał Masaki'ego Okamoto (Japonia)
Shinya Aoki (Japonia) pokonał Montanha Silvę (Brazylia) przez duszenie zza pleców (3:07 min)
Naoya Ogawa (Japonia) pokonał Daichi'ego Hashimoto (Japonia) przez TKO (3:14 min)
Kazuyuki Fujita (Japonia) pokonał Atsushi'ego Sawadę (Japonia) przez TKO (6:08 min)

MMA
70 kg: Yuki Yamamoto (Japonia) pokonał Keisuke Okudę (Japonia) przez KO (kolano i uderzenia) w 1 rundzie (0:26 min)
+93 kg: Chris Barnett (USA) pokonał Shinichi'ego Suzukawę (Japonia) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (1:44 min)

Walka o mistrzostwo IGF w wadze ciężkiej
+93 kg: Oli Thompson (Anglia) pokonał Fernando Rodriguesa Jr. (Brazylia) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (2:08 min)