free templates joomla

Metamoris Pro: Roger i Buchecha na remis, Kron, Lovato i Terra odklepują rywali - wyniki!

Dean Lister vs XandeW niedzielę 14-stego października w kalifornijskim San Diego odbyło się niezwykłe wydarzenie w świecie BJJ czyli Metamoris Pro. Organizowana przez braci Gracie gala BJJ miała jedną zasadę, albo poddajesz albo nie wygrywasz. Jak się okazało, zawodnicy próbowali szukać swojego szczęścia w technikach kończących, niektórym się nawet udało, ale nie zabrakło też zgrzytów. Oto co działo się na macie w San Diego.

W pierwszej walce zmierzyli się: Caio Terra z Gracie Figher i Jeff Glover z Pargon Jiu Jitsu. Walka przypominała bardziej luźny sparing, niż rewanż za pojedynek na World Jiu Jitsu Expo, ale gdy żarty się skończyły lżejszy Brazylijczyk poddał Amerykanina dźwignią na łokieć.

Następnie na macie pojawili się: uczeń braci Ribeiro, Rafael Lovato jr i Kayron Gracie, syn słynnego założyciela Gracie Barra, Carlosa jr. Reprezentant słynnej rodziny miał swoje chwile na początku, ale z czasem zaczął słabnąć i rysowała się przewaga Rafaela Lovato. W końcu Amerykanin był w stanie poddać swojego przeciwnika kimurą.

W trwającej 17 minut walce Krona Gracie z Gracie Humaita i Otavio Sousy z Gracie Barra również doszło do rozstrzygnięcia przed czasem. Kron po przejściu gardy rywala od razu spróbował dźwigni na łokieć, która zakończyła się powodzeniem.

Następnie do walki wyszli zawodnicy, którzy walczyli bez kimon. Dean Lister wytrwał ataki Xande Ribeiro, samemu odpowiadając od czasu do czasu swoimi technikami, ale inicjatywa i przede wszystkim kontrola walki należała do słynnego Brazylijczyka. Xande próbował dźwigni na łokieć, ale w jego przypadku powiedzenie 'do trzech razy sztuka' się nie sprawdziło. Walka zakończyła się po 20-stu minutach.

Kolejna walka to był wielki test Ryrona Gracie. Jeden z gospodarzy Gracie Breakdown doskonale bronił się przez 20 minut w walce z cięższym Andre Galvao. Po pojedynku Galvao w wywiadzie powiedział, że chce rewanżu w walce na punkty, bo Ryron walczył jedynie na przetrwanie, a jeden ze współzałożycieli Atos Jiu Jitsu chciał wygrać. Ryron w odpowiedzi zapewnił, że bardziej by zaryzykował w walce na punkty.

W wielkim finale najlepszy zawodnik BJJ na świecie, Roger Gracie nie bez problemów zaledwie zremisował z Marcusem 'Buchechą' Almeida. Zawodnik CheckMat pod koniec walki założył piękną dźwignię na łokieć, ale reprezentujący Gracie Barra Roger i tak był w stanie wydostać się z tej niezwykle ciasnej techniki kończącej. Po walce obaj się komplementowali i okazali ogromny szacunek do siebie. Poniżej wyniki:

Roger Gracie vs Marcus Vinicius “Bochecha” - remis
André Galvão vs Ryron Gracie - remis
Dean Lister vs Xande Ribeiro - remis
Kron Gracie pokonał Otávio Sousę przez poddanie (dźwignia na łokieć)
Rafael Lovato Jr. pokonał Kayrona Gracie przez poddanie (kimura)
Caio Terra pokonał Jeffa Glovera przez poddanie (dźwignia na łokieć)