free templates joomla

ONE Championship 35: Brandon Vera mistrzem wagi ciężkiej, porażka Leny Tkhorevskiej! Wyniki i video!

ONE Championship 35W Manili dnia 11 grudnia 2015 roku została przeprowadzona gala ONE Championship 35: Spirit of Champions. Przy okazji kolejnej wizyty tej organizacji na Filipinach za główną atrakcję robił bój o przyznanie pasa mistrzowskiego w wadze ciężkiej. Faworyt filipińskiej publiczności, Brandon Vera (14-7), podejmował w nim Paula Chenga (5-2), który otrzymał wielką szansę na niedługo przed samą galą.

Tej okazji jednak zawodnik z Tajwanu nie wykorzystał, gdyż Vera szybko pokazał, kto z tej dwójki jest lepszy. Trafił lewym sierpowym, co spowodowało kłopoty u Chenga, a następnie poprawił wysokim kopnięciem. Całość zajęła byłemu fighterowi UFC zaledwie 26 sekund. Taka była prawda, zgodna z przydomkiem, jaki nosi Vera, czyli ''The Truth''. W otoczeniu podekscytowanych fanów z Filipin, został nagrodzony okazałym pasem największej azjatyckiej federacji MMA.

Częścią tego wydarzenia była także walka z udziałem Leny Tkhorevskiej (3-2). Debiutująca na tak dużej gali fighterka pochodząca z Ukrainy, a trenująca w klubie Dziki Wschód Biała Podlaska, mierzyła się z Angelą Lee (4-0) w limicie wagi słomkowej. Przeciwniczka z Singapuru okazała się być wymagającą przeszkodą, pokazując znakomite przygotowanie parterowe. Tkhorevska z ogromną walecznością broniła się przed kolejnymi próbami poddań, ale w końcu musiała skapitulować po duszeniu zza pleców. Sam pojedynek mógł się podobać, gdyż był bardzo żywy. Nie zapominajmy, iż odbył się w limicie wagi słomkowej, a Tkhorevska na codzień rywalizuje w niższej, atomowej.

Poza Verą, spośród filipińskich zawodników zwycięstwo odniósł jeszcze Eugene Toquero (8-2). Mniej szczęścia miał Mark Striegl (14-2), który wyraźnie osłabł w trzeciej rundzie, co skrzętnie wykorzystał Australijczyk Reece McLaren (8-3). Ex-mistrzyni boksu z Filipin, Ana Julaton (2-2), także nie odniosła sukcesu i musiała uznać wyższość Rosjanki Iriny Mazepy (2-0).

Komplet wyników:

Karta wstępna
66 kg: Christian Lee (Singapur) pokonał Davida Meaka (Australia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:29 min)
57 kg: Alex Silva (Brazylia) pokonał Ruela Catalana (Filipiny) przez poddanie (dźwignia na kolano) w 1 rundzie (3:53 min)
66 kg: Bruno Pucci (Brazylia) pokonał Anthony'ego Engelena (Holandia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (2:19 min)

Główna karta
52 kg: Angela Lee (Singapur) pokonała Lenę Tkhorevską (Polska) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (3:26 min)
57 kg: Irina Mazepa (Rosja) pokonała Anę Julaton (Filipiny) przez decyzję 3-0
57 kg: Eugene Toquero (Filipiny) pokonał Li Wei Bina (Chiny) przez TKO (wycofanie przez narożnik) po 2 rundzie (5:00 min)
61 kg: Reece McLaren (Australia) pokonał Marka Striegla (Filipiny) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie (3:33 min)

Walka o mistrzostwo ONE Championship w wadze ciężkiej
+93 kg: Brandon Vera (Filipiny/USA) pokonał Paula Chenga (Tajwan) przez KO (wysokie kopnięcie) w 1 rundzie (0:26 min)