free templates joomla

KSW 33: Materla vs Khalidov - relacja i wyniki na żywo!

KSW 33 W sobotni wieczór 28-go listopada w hali Tauron Arena w stolicy Małopolski, Krakowie odbędzie się gala KSW 33 "Khalidov vs Materla", która jest najważniejszym weekendowym wydarzeniem polskiego MMA. Dla naszych czytelników przeprowadzimy bezpośrednią relację z gali.

W głównej walce wieczoru o pas wagi średniej zmierzą się pochodzący z Czeczenii a reprezentujący barwy klubu Arrachion Olsztyn, Mamed Khalidov i aktualny mistrz Michał Materla z Berserkers Team Szczecin. Ta walka od dawna rozgrzewa dyskusję kibiców.

Dodatkowo podczas gali odbędą się dwie inne walki o pasy mistrzowskie. O pas wagi piórkowej powalczą: Artur Sowiński i Kleber Koike Erbst z Japonii, a o pas wagi ciężkiej Karol Bedorf i Michał Kita. Zapraszamy do śledzenia wyników na żywo.Walka otwarcia

84 kg: Piotr Wawrzyniak (6-2-0) vs Łukasz Bieńkowski (3-1-0)
Gala KSW 33 zaczęła się od mocnych wymian stójkowych, które szybko spowodowały rozcięcie u Wawrzyniaka. Bieńkowski więcej trafiał, ale Wawrzyniakowi udało się sprowadzić i poszedł po duszenie zza pleców, ale Bieńkowski wydostał się. Druga runda to duża przewaga Bieńkowskiego raz po raz lokującego swoje ciosy na głowie rywala. Po dwóch kolanach w klinczu Wawrzyniak wylądował na deski, ale Bieńkowskiego nie udało się go wykończyć. W trzeciej rundzie obaj ''oddychali rękawami'', ale więcej sił zachował mocno rozbity Wawrzyniak, któremu udało się dwukrotnie obalić Bieńkowskiego. Zwycięzcą został jednak Bieńkowski.

Wynik: Łukasz Bieńkowski pokonał Piotra Wawrzyniaka przez niejednogłośną decyzję 2-0 (29-27, 28-28, 29-26)

Karta główna

66 kg: Anzor Azhiev (5-2-0) vs Vaso Bakocevic (21-9-1)
Azhiev obalił, w parterze robił swoje, poprawiał pozycję i atakował łokciami, a Bakocevic skupiony jedynie na defensywie. Gdy Czarnogórze zdołał wstać, Azhiev rzucił nim efektownie na matę. Druga runda wyglądała bardzo podobnie: szybkie sprowadzenie i pełna kontrola w wykonaniu Czeczena. W trzeciej było tak samo, tylko że tym razem Azhiev był w stanie założyć skuteczną technikę kończącą, a mianowicie trójkąt rękoma. Bezradny Bakocevic musiał odklepać!

Wynik: Anzor Azhiev (6-2-0) pokonał Vaso Bakocevica (21-10-1) przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w 3 rundzie (1:39 min)

77 kg: Kamil Szymuszowski (13-4-0) vs Dawid Zawada (11-2-0)
Szymuszowski idzie do parteru, pracuje z góry, Zawada kontruje trójkątem i wracają do stójki, gdzie najpierw dobrą serię miał Zawada, a następnie reprezentant Gracie Barra Łódź. W rundzie drugiej było dużo klinczu i dość pasywnej stójki, co nie podobało się publiczności, ale ogólnie lepiej prezentował się w niej Szymuszowski. Finałowe starcie to udane sprowadzenia Szymuszowskiego i gdy wydawało się, że już nic nie wydrze mu wygranej, Zawada w samej końcówce miał szansę na wyciągnięcie trójkąta nogami, lecz Szymuszowskiemu udało się przetrzymać tę technikę. Końcowy werdykt był niejednomyślny, aczkolwiek na korzyść fightera pochodzącego ze Zgierza.

Wynik: Kamil Szymuszowski (14-4-0) pokonał Dawida Zawadę (11-3-0) przez niejednogłośną decyzję 2-1 (28-29, 29-28, 30-27)

70 kg: Łukasz Chlewicki (12-4-1) vs Bartłomiej Kurczewski (9-5-0)
Znacznie wyższy Kurczewski nie atakował w stójce, Chlewicki za to skracał dystans, by trafić mocnymi ciosami, a także po to, by sprowadzić przeciwnika do parteru. To drugie się udało krakowianinowi, ale wielkiej krzywdy w tej płaszczyźnie zawodnikowi Gracie Barra Łódź nie wyrządził. W kolejnej rundzie faworyt gospodarzy także osiągnął swój cel i spędził sporo czasu walcząc z góry w parterze, a również i w stójce zdołał trafić kilkoma mocnymi uderzeniami Kurczewskiego. Trzecia runda zaczęła się od tego, iż Chlewicki ganiał ''Kurę'' po klatce ze swoimi uderzeniami, gdyż to on był o wiele bardziej aktywny. Dodatkowo krakowianin zaliczył trzy skuteczne obalenia i przypieczętował pewne zwycięstwo na kartach sędziowskich.

Wynik: Łukasz Chlewicki (13-4-1) pokonał Bartłomieja Kurczewskiego (9-6-0) przez decyzję 3-0

57 kg: Ariane Lipski (5-3-0) vs Katarzyna Lubońska (3-0-0)
Ogromna dominacja Lipski dzięki jej wysokiej klasy umiejętnościom rodem z Muay Thai. Kąśliwe uderzenia, serie kolan na korpus, czy też celny highkick dały obraz pierwszej rundy zdecydowanie zapisanej na korzyść Brazylijki. W następnej trwał pokaz techniki stójkowej w wykonaniu Lipski. Zaznaczyła swoją przewagę znokautowaniem Lubońskiej, zaczynając decydującą akcję prawym sierpem, a kończąc kopnięciem. Czyżby narodziny nowej gwiazdy KSW?

Wynik: Ariane Lipski (6-3-0) pokonała Katarzynę Lubońską (3-1-0) przez KO w 2 rundzie

84 kg: Maiquel Falcao (35-7) vs Aziz Karaoglu (8-6-0)
Ruszają ostro z wymianą bokserską! Przewagę zdobył w niej sobie Karaoglu i zaczyna bombardować Falcao uderzeniami. Sędzia widząc, iż Falcao jedynie broni się, bez żadnej odpowiedzi, przerywa walkę po zaledwie trzydziestu sekundach! Po raz kolejny Karaoglu triumfuje przed czasem dzięki sile swoich ciosów!

Wynik: Aziz Karaoglu (9-6-0) pokonał Maiquela Falcao (35-8) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:30 min)

Pojedynek o mistrzostwo KSW w wadze piórkowej
66 kg: Artur Sowiński (15-7-0) vs Kleber Koike Erbst (18-3-1)
Od początku zarysował się obraz tej konfrontacji: przewaga Sowińskiego w stójce, natomiast Koike dążył do walki parterowej. Jego próby obaleń kończyły się tym, iż on sam kończył na dole, co jednak nie przeszkadzało mu w wykonaniu trójkąta i balachy w pierwszej rundzie, ale nieskutecznych. W drugiej w stójce Sowiński dalej pokazuje się jako bardziej precyzyjny i spokojny, Koike idzie do parteru, gdzie miał okazje na poddanie za pomocą dźwigni na rękę, na nogę, a także trójkątu rękoma, trzymanego do samego końca rundy. W trzeciej japońsko-brazylijski ewidentnie pokazywał, że brakuje mu sił, gdyż w stójce dominował u niego chaos i desperacko dążył do przeniesienia pojedynku na ziemię. Udało mu się to i bardzo długo ciągnął balachę, którą w sobie tylko znany sposób wytrzymał i puścił Sowiński. Dzięki bardzo mocnej stójce i brawurowej defensywie grapplerskiej ''Kornik'' został pierwszym czempionem KSW w wadze piórkowej! Kapitalny bój!

Wynik: Artur Sowiński (16-7-0) pokonał Klebera Koike Erbsta (18-4-1) przez decyzję 3-0

Pojedynek o mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej
120 kg: Karol Bedorf (12-2-0) vs Michał Kita (16-7-0)
Bedorf otworzył kilkoma mocnymi middlekickami. Po skupieniu się na obronie, Kita ruszył do bardziej zdecydowanego ataku i zaczął naruszać oponenta swoimi uderzeniami. W drugiej rundzie toczyła się równa potyczka w stójce, a przynajmniej do czasu, gdy cała walka się nie zakończyła. Bedorf dokonał tej sztuki, nokautując Kitę highkickiem! W taki oto sposób ''Coco'' obronił tytuł w kategorii ciężkiej i urządził noszącemu przydomek ''Masakra'' rywalowi prawdziwą egzekucję!

Wynik: Karol Bedorf (13-2-0) pokonał Michała Kitę (16-8-0) przez KO (wysokie kopnięcie) w 2 rundzie

Walka wieczoru
Pojedynek o mistrzostwo KSW w wadze średniej
84 kg: Michał Materla (22-4-0) vs Mamed Khalidov (30-4-2)
Szybkie rozstrzygnięcie najgłośniej reklamowanego pojedynku w dziejach polskiego MMA! Khalidov ulokował na szczęce Materli potężny prawy sierpowy, po którym obrońca tytułu w wadze średniej zachwiał się. Mamed poczuł krew i przystąpił do dalszego natarcia. Celne kolano i kolejne ciosy spadały na fightera ze Szczecina i to wszystko skończyło się spektakularną wiktorią Mameda Khalidova w 31 sekund! Zawodnik Berkut Arrachionu Olsztyn odbiera pas mistrzowski Materli i wyjaśnia kwestię tego, kto jest najlepszy w wadze średniej w Polsce!

Wynik: Mamed Khalidov (31-4-2) pokonał Michała Materlę (22-5-0) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:31 min)


Ogromna dominacja Lipski dzięki jej wysokiej klasy umiejętnościom rodem z Muay Thai. Kąśliwe uderzenia, serie kolan na korpus, czy też celny highkick dały obraz pierwszej rundy zdecydowanie zapisanej na korzyść Brazylijki. W następnej trwał pokaz techniki stójkowej w wykonaniu Lipski. Zaznaczyła swoją przewagę znokautowaniem Lubońskiej, zaczynając decydującą akcję prawym sierpem, a kończąc kopnięciem. Czyżby narodziny nowej gwiazdy KSW?

Wynik: Ariane Lipski (6-3-0) pokonała Katarzynę Lubońską (3-1-0) przez KO w 2 rundzie