free templates joomla

Adrian Valentin triumfuje na Gali Muay Thai A1 w Koninie

Adrian ValentinMłody, zaledwie 20-letni, Adrian Valentin ze Słowacji został zwycięzcą 8-osobowego turnieju wagi półciężkiej jaki odbył się podczas Zawodowej Gali Muay Thai A1, która odbyła się w sobotę, 21-go listopada, w Koninie. Niezwykle utalentowany słowacki fighter w finale pokonał Czecha, Jakuba Klaudę. Wcześniej uporał się z weteranem z Polski, Piotrem Lepichem z Katowic i Aleksandrem Krukiem z Arkadii Kalisz. Inny znany zawodnik Arkadii Kalisz, Stanisław Zaniewski, uległ Jakubowi Klaudzie.

Valentin w ubiegłym roku świetnie pokazał się już podczas gali MFC 7, gdzie tylko nieznacznie na punkty uległ Radosławowi Paczuskiemu. Młody Słowak jednak wciąż ma kłopoty z ustabilizowaniem formy i wyborem formuły walki, bowiem walczy zarówno w K-1 jak i Muay Thai. We wrześniu br. świetnie wypadł we Francji wygrywając z Corretimem Jallonem, by miesiąc później polec z Czechem, Ondrejem Srubkiem. W obu przypadkach były to walki na zasadach K-1. Teraz jednak pokazał klasę wygrywając trzy walki jednego wieczora, w tym z samym Aleksandrem Krukiem.

Z ciekawszych wydarzeń warto odnotować kolejną wygraną w Muay Thai Cezarego Zugaja Jr. Jego rywalem był Michał Marszał z Golden Dragon Bydgoszcz. Niestety nie udało się wygrać miejscowemu zawodnikowi Dawidowi Drzewieckiemu, który po długiej przerwie powrócił na ring. Pokonał go Michał Grzesiak z Ostrowa Wielkopolskiego.

Zawodowa Gala Muay Thai A1