free templates joomla

Anderson Silva vs. Vitor Belfort 2 na UFC 197 w marcu 2016

Anderson Silva vs Vitor Belfort Pisaliśmy o planach prezesa UFC, Dany White’a, który chciał ponownie zestawić dwóch, brazylijskich zawodników wagi średniej. Wydaje się, że dopiął swego i zobaczymy rewanż pomiędzy byłym mistrzem wagi średniej, Andersonem ,,The Spider’’ Silvą (33-6, 1NC) i byłym mistrzem wagi półciężkiej, który obecnie wspina się po szczeblach kategorii do 84 kilogramów, Vitorem ,,The Phenom’’ Belfortem (25-11).

Ich drugi pojedynek w historii ma się odbyć 5 marca 2016 roku, podczas gali UFC 197 w Brazylii. Miejsce dla takiego wydarzenia jest idealne – obaj zawodnicy pochodzą z tego kraju i są w nim bardzo popularni.

Anderson Silva będzie walczył pierwszy raz po zakończeniu rocznego zawieszenia, spowodowanego wykryciem niedozwolonych środków w jego organizmie. Kara rozpoczęła się w styczniu tego roku, a do jej skutków zalicza się także nierozstrzygnięty wynik walki z Nickiem Diazem (26-9, 2NC), do której doszło 31 stycznia 2015 roku, podczas gali UFC 183.

Belfort utrzymuje, że jest ,,czysty’’ i od ostatnich wpadek dopingowych odciął się grubą kreską. Faktycznie, ostatnie testy nie wykazały substancji zabronionych w organizmie zawodnika. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie i ,,The Phenom’’ bez przeszkód wejdzie do klatki z ,,Pająkiem’’ podczas UFC 197.