free templates joomla

Walka Patricky Freire vs. Derek Anderson dodana do karty walk Bellator 147

Derek Anderson vs Patricky Freire Do zbliżającej się gali Bellator 147, w Kalifornii, władze organizacji dodały kolejne pojedynki. Tym najbardziej interesującym dla kibiców będzie zapewne rewanż pomiędzy Patrickym ,,Pitbull’’ Freire’ą (14-6) i Derekiem ,,Barbaric’’ Andersonem (12-2). Oprócz stoczonej już walki, zawodników łączy także porażka z Marcinem Heldem. Obaj ulegli mu w 2014 roku – ,,Pitbull’’ przez decyzję, w finale turnieju wagi lekkiej, we wrześniu, natomiast ,,Barbaric’’ przez poddanie (duszenie trójkątne) w kwietniu.

Oprócz tego rewanżu, dodanymi walkami są starcia w karcie wstępnej: w wadze piórkowej – J.T. Donaldson (1-0) vs. A.J. McKee (2-0) i Thomas Diagne (5-4-1) vs. Eric Sanchez (5-2) oraz w wadze półśredniej – Mauricio Alonso (10-7) vs. James Terry (16-8).

Freire’a i Anderson pierwszy pojedynek stoczyli we wrześniu 2013 roku, podczas gali Bellator 98. Wtedy, po trzech rundach, lepszy okazał się Anderson. Był to najczarniejszy moment kariery ,,Pitbulla’’, który przegrał wówczas trzecią walkę z rzędu. Od tego czasu zdołał się odbudować i wygrać kilka walk. W pięciu pojedynkach od porażki z Andersonem przegrał tylko raz – z Heldem. Dla Andersona wygrana z ,,Pitbullem’’ była 10 w karierze i pozostał po niej niepokonany. W kilku ostatnich pojedynkach to się jednak zmieniło. Obecnie to ,,Barbaric’’ przeżywa trudny okres w karierze przeplatając wygrane z porażkami.

Walka, którą dodano do gali Bellator 147 zdecydowanie przyciągnie wielu kibiców. Rewanże zawsze dodatkowo działają nie tylko na kibiców, ale także na samych zawodników. Freire’a będzie chciał udowodnić, że porażka sprzed półtora roku może już przejść do historii. Anderson z kolei spróbuje pokazać, że mimo ostatnich przegranych w dalszym ciągu pozostaje na topie kategorii lekkiej w Bellatorze.