free templates joomla

MFC 9: Maciej Zembik vs. Michal Stulrajter i Łukasz Rajewski vs. Aleksander Zawadski w karcie walk!

MFC 9 Zembik vs Stulrajter i Rajewski vs Zawadski Dwie nowości zawiera w sobie fight card gali Makowski Fighting Championship 9. Wydarzenie to, firmowane przez niezwykle utytułowanego Tomasza Makowskiego, odbędzie się w dniu 12 grudnia 2015 roku w Nowej Soli. Dodana została jedna walka w formule Muay Thai oraz jedna na zasadach MMA.

W boksie tajskim w limicie wagowym 62 kg zawalczy Maciej Zembik. Zawodnik Żarskiego Klubu Sportów Walki w 2015 roku stoczył trzy zawodowe walki i ich bilans jest dla niego dodatni. Zanotował po jednym zwycięstwie i porażce na galach w Niemczech, a na poprzedniej, ósmej edycji MFC, wypunktował Kamila Szczepaniaka. Natomiast w zmaganiach amatorskich triumfował w Pucharze Świata federacji WKF i to zarówno w Muay Thai, jak i K-1. Popularny ''Zembol'' na galach MFC oprócz najświeższego sukcesu wygrywał także z tak dobrymi fighterami jak Mateusz Rajewski i Bartosz Batra. Jego przeciwnikiem będzie Słowak, Michal Stulrajter.

Na drugiej z rzędu gali MFC zaprezentuje się także Łukasz Rajewski (3-2). W MMA w kategorii do 70 kg zmierzy się z Białorusinem Aleksandrem Zawadski'm, trenującym na codzień w klubie Evrika Mińsk. Rajewski to oczywiście członek słynnej familii Rajewskich z Płocka, której przedstawiciele coraz bardziej ochoczo decydują się na starty w MMA, a swoje korzenie mają w Kickboxingu, Sanda czy Wushu. Obecnie trenujący w poznańskim Ankosie 26-latek zaliczył dwa występy dla organizacji KSW, lecz w obu przypadkach poniósł porażki: w maju ubiegłego roku z Łukaszem Chlewickim przez decyzję, a już w lutym bieżącego w pierwszej rundzie poddał go Jakub Kowalewicz. Powetował sobie te niepowodzenia we wrześniu na MFC 8, wygrywając na punkty z Girikhanem Khamurzaevem.

Poniżej prezentujemy uaktualnioną kartę walk gali MFC 9:

Walka o międzynarodowe Mistrzostwo Polski WKN
K-1 72,5 kg: Michał Szmajda (Maku Gym Nowe Miasteczko) vs. Marek Tarabus (Słowacja)

Walki K-1
86 kg: Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) vs. Joshua Karsters (Surinam)
70 kg: Marcin Kret (Puncher Wrocław) vs. Ayoub El Guennouni (Holandia)
71 kg: Łukasz Trela (Fight Club Zielona Góra) vs. Adam Trzpioła (Serafin Warszawa)
+95 kg: Marcin Bodnar (Fight Club Zielona Góra) vs. Patryk Rajski (Muay Thai Corio Team Łódź)
80 kg: Sławomir Przypis (Żytkiewicz Team Świebodzin) vs. Jozef Kolodziej (Słowacja)

Walka Muay Thai
62 kg: Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki) vs. Michal Stulrajter (Słowacja)

Walki MMA
84 kg: Łukasz Żywalewski (Berkut Arrachion Olsztyn) vs. Szymon Ziarko (Endurance Team Opole)
70 kg: Łukasz Rajewski (Ankos Zapasy Poznań) vs. Aleksander Zawadski (Białoruś)