free templates joomla

The Ultimate Fighter 22 - podsumowanie VIII-ego odcinka!

TUF 22Za nami emisja kolejnego, ósmego już odcinku programu ''The Ultimate Fighter 22'', w którym w limicie wagi lekkiej mierzą się drużyna amerykańska, trenowana przez Urijah Fabera oraz ekipa europejska, na której czele stoi Conor McGregor. Do ćwierćfinałowej fazy TUF 22 awansował już Marcin Wrzosek i jego kolejnego występu powinniśmy spodziewać się w najbliższych epizodach.

W poprzednim odcinku Szwed Martin Svensson pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Amerykanina Thanha Le, dzięki czemu po sześciu walkach 1/8 finału w rywalizacji drużynowej mamy remis 3-3. W najnowszym epizodzie odbyły się dwa pojedynki.

Siódmy pojedynek stoczyli ze sobą Artem Lobov (11-10-1) z Irlandii i James Jenkins (8-1) z USA. W całości został on stoczony w stójce i zakończył się już w pierwszej rundzie, gdy Lobov po wcześniejszym naruszeniu rywala swoimi mocnymi ciosami posłał go na deski i wykończył na ziemi.

Wynik: Artem Lobov (Irlandia/Team McGregor) pokonał Jamesa Jenkinsa (USA/Team Faber) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie

Team McGregor wyszedł na prowadzenie 4-3, po raz pierwszy w programie. Do ósmej potyczki pierwszej rundy wyznaczeni zostali Szwed David Teymur(3-1) i Amerykanin Johnny Nunez (5-1).

Ciekawy przebieg miała pierwsza runda, gdy na początku Teymur dzięki swoim uderzeniom był o krok od rozstrzygnięcia boju na swoją korzyść. Nunez jednak przetrwał trudny moment i odpowiedział ciosem, po którym przeciwnik znalazł się na deskach, a następnie miał kontrolę w parterze. Druga runda to przewaga Nuneza, który zdobył obalenie i większość rundy spędził walcząc z góry.

Sędziowie zarządzili trzecią rundę. A ta przez dłuższy fragment należała do Teymura. Szwed, podobnie jak w pierwszej rundzie, był bliski skończenia Amerykanina, lecz ten okazał się być niezwykle twardy. Gdy wydawało się, że nie ma już zupełnie sił, Nunez przetoczył Teymura i do końca mocno pracował w parterze. Ostatecznie triumfował Teymur i mimo waleczności Nunezam była to słuszna decyzja ze strony sędziów.

Wynik: David Teymur (Szwecja/Team McGregor) pokonał Johnny'ego Nuneza (USA/Team Faber) przez decyzję 3-0 po trzech rundach

Drużyna McGregora umocniła się na prowadzeniu wynikiem 5-3. W ostatniej, dziewiątej konfrontacji 1/8 finału Hiszpan Abner Lloveras zmierzy się z Amerykaninem Jasonem Gonzalezesem.

Poprzedni odcinek