free templates joomla

Wyniki oglądalności ostatnich gal Glory, Bellator MMA, UFC Fight Nights i Boksu

Octagon UFCWyniki oglądalności gal MMA czy Kickboxingu stanowią o być lub nie być w danej stacji telewizyjnej dla wielu organizacji. Przekonała się o tym choćby Glory Sports International, która z powodu słabych wyników w stacji Spike TV zakończyła przygodę z jej właścicielem koncernem Viacom. Pisaliśmy o tym, ale rzecz dotyczy nie tylko Glory, ale ratingi telewizyjne ważne są także dla będącego własnością Viacom'u Bellator MMA czy najpotężniejszej organizacji MMA, UFC współpracującej ze stacją FOX Sports. Warto przyjrzeć się im w kontekście ostatnich wydarzeń.

Glory nie czekała długo i podpisała niedawno nową umowę. Nową szansą dla niej może stać się ESPN. Od gali Glory 25 rozpoczęła się jej współpraca z potężnym amerykańskim koncernem wchodzącym w skład News Grup. Pierwszym krokiem była transmisja europejskiego wydarzenia Glory 25 w Mediolanie.

Wynik był dość przyzwoity bowiem galę na ESPN 2 obejrzało 198 tysięcy widzów. Co prawda wygląda to blado z ostatnim wynikiem w Spike gdzie było 313 tysięcy widzów, ale od czegoś trzeba zacząć. Warto też wziąć poprawkę na różnicę czasową, bowiem transmisja szła od godziny 13.30 w USA i osiągnęła rating 0,1.

Dla porównania Bellator 145, w którym brał udział Marcin Held osiągnęła wynik 814 widzów w reprezentatywnej grupie 18-49 lat i rating 0,3. Jest to jeden z najlepszych wyników w telewizyjnej układance ostatniego weekendu. Dla porównania mecze sezonu zasadniczego NBA to poziom 1 mln 300 tysięcy widzów. Na tym tle MMA made in Bellator MMA prezentują się przyzwoicie. Tym bardziej, iż odbyła się ona w piątek 6-go listopada a każdy wie, że piątki generują zawsze mniejszą widownię niż sobotnie wieczory. Wyniki oglądalności gal Bellator [TUTAJ]

Jak na tym tle wygląda Ultimate Fighting Championship? Ostatnia gala UFC Fight Night 77 w sobotę 7-go listopada to 757 tysięcy widzów, ale same walki eliminacyjne zgromadziły 609 tysięcy widzów w stacji FOX Sports. Przypomnijmy, że jej hitem była m.in. trzecia walka dana Hendersona z Vitorem Belfortem a wydarzenie miało miejsce nie na terenie USA a w Brazylii. Wyniki oglądalności gal UFC Fight Nights w 2015 roku [TUTAJ]

Warto to także odnieść do wielkiego boksu jaki zagościł na HBO Boxing, gdzie 910 tysięcy widzów obejrzało walkę Timothy Bradleya z Brandonem Riosem. Tzw. pik tej walki to 1.03 miliona widzów. Nieźle także wypadła walka Vasyla Lomanchenko i Romulo Koasicha, która zgromadziła 585 tysięcy widzów.