free templates joomla

Glory podpisuje umowę z ESPN!

GLORY Wydawało się, że organizacja GLORY zejdzie do podziemia jeśli chodzi o transmitowanie walk na terenie Stanów Zjednoczonych. Umowa z telewizją Spike dobiegła końca, jednak powstała w Holandii organizacja kilka dni temu ogłosiła, że gala GLORY 26 będzie transmitowana za wielką wodą w telewizji ESPN. To właśnie ta stacja transmitowała największe walki bokserskie z udziałem chociażby Muhamada Aliego. Niestety jednak nie chodzi o główny kanał ESPN, ale o stację ESPN 3, na której gala Glory 25 była transmitowana na żywo oraz o kanał ESPN 2, na której odbędzie się retransmisja wydarzenia.

O nowej umowie w samych superlatywach wypowiadał się CEO organizacji, Jon Franklin. Oczywiście w porównaniu do umowy ze Spike, umowa z ESPN jest swego rodzaju degradacją, jednak Kickboxing wciąż nie może się przebić do świadomości masowego widza, a nawet próba sprzedaży płatnych subskrypcji pay per view nie przyniosła oczekiwanych zysków. Mimo wszystko Franklin wydaje się być zadowolony z podpisania nowej umowy:

Nie możemy być bardziej szczęśliwi, ponieważ nasze gale będą transmitowane na platformie kilku kanałów, które są najchętniej oglądane i najczęściej wspominane przez widzów kanałów sportowych na świecie. W piątek był nasz pierwszy raz na antenie telewizji, z kartą walk naszpikowaną gwiazdami, która w ponad 100 krajach zostanie pokazana na żywo, a w następnych 80-ciu będzie pokazana z opóźnieniem.’’

Co ciekawe dopiero w 2016 roku będzie podjęta decyzja o ewentualnej dłuższej współpracy pomiędzy telewizją a organizacją. Wszystko oczywiście zależy od liczby widzów, które organizacja zaciągnie przed telewizory organizując kolejne eventy. Miejmy nadzieję, że umowa będzie kontynuowana, bowiem w Stanach Zjednoczonych Glory nie jest zbyt popularne ze względu na brak gwiazd o rodowodzie jankeskim. Sam Joe Schilling czy Gabriel Varga to za mało, by podbić wymagający rynek, który jest nasycony pięściarstwem oraz MMA, które dzisiaj zdecydowanie wygrywają w wyścigu o widza z najbardziej prestiżowa ligą kickboxingu na świecie.