free templates joomla

FEN 9 ''Go For It'' - relacja i wyniki na żywo!

FEN 9 "Go For It"Zapraszamy gorąco na relację pisemną z gali Fight Exclusive Night 9 ''Go For It'', która 7 listopada odbędzie się w Hali Orbita we Wrocławiu. Zaplanowano siedem walk w formule MMA i trzy w K-1. W main evencie w MMA Marcin Zontek podejmie reprezentanta Niemiec, Tassilo Lahra.Karta wstępna

MMA 77 kg: Jakub Boczek (5-4-1) vs. Michał Golasiński (3-3)
Wynik: Jakub Boczek pokonał Michała Golasińskiego przez decyzję 3-0

K-1 77 kg: Michał Ronkiewicz (33-11) vs. Łukasz Szulc (68-17-1)
Wynik: Michał Ronkiewicz pokonał Łukasza Szulca przez KO (wysokie kopnięcie) w 1 rundzie

Główna karta

MMA 77 kg: Marcin Bandel (13-4) vs. Miroslav Vacek (9-9)
Bandel swoim zwyczajem dąży do sprowadzenia przeciwnika do parteru. Vacek opiera mu się, co jednak nie przeszkodziło ''Bombie'' w założeniu gilotyny w stójce, a po chwili wykończył tę akcję już na ziemi, Czech odklepuje! Udana rehabilitacja Bandela po dwóch porażkach w UFC i zwolnieniu z tej organizacji.
Wynik: Marcin Bandel pokonał Miroslava Vacka przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie

MMA 93 kg: Wojciech "Kulkinio" Janusz (4-0) vs. Marcin Wójcik (6-4)
Janusz z impetem rzucił Wójcikiem o matę. Wójcik zdołał powrócić na nogi i samemu odpowiedzieć sprowadzeniem i walką z góry, rozbijając Janusza uderzeniami. W drugiej rundzie także Wójcik potrafił kontrolować w parterze fightera Berserkers Team Szczecin, a jeszcze potwierdził przewagę znakomitym wejściem w tempo w nogi oponenta na koniec rundy. Finałowa runda także toczyła się pod dyktando pochodzącego z Piły Wójcika. Łatwo pacyfikował próby zagrożenia poddaniami ze strony ''Kulkinio'', samemu pokazując świetne przygotowanie fizyczne i parterowe do rywalizacji z przeciwnikiem znakomicie czującym się na ziemi. Duży sukces Wójcika.

Wynik: Marcin Wójcik pokonał Wojciecha ''Kulkinio'' Janusza przez decyzję 3-0

K-1 65 kg: Róża Gumienna (4-0) vs. Katarzyna Posiadała (0-0)
Start pierwszej rundy to zdecydowana szarża Posiadały, lecz w miarę upływu sekund klarowała się przewaga Gumiennej, lepiej radzącej sobie zwłaszcza w płaszczyźnie bokserskiej. W drugiej Gumienna, faworytka wrocławskiej publiczności, dodała do swojego arsenału backfisty i pokazała się jako aktywniejsza zawodniczka. W trzeciej Posiadała mocno ruszyła do ofensywy z chęcią odrobienia wcześniej poniesionych strat. Ze względu na większą agresję to na jej konto powinna zostać zapisana ta runda. Lecz w całym starciu nieco lepiej zaprezentowała się Gumienna, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w klatkoringu FEN.

Wynik: Róża Gumienna pokonała Katarzynę Posiadałę przez decyzję 3-0

MMA 70 kg: Adam Golonkiewicz (10-7) vs. Roman Szymański (6-2)
Świetne otwarcie z obu stron, sporo wymian pięściarskich i obrony przed sprowadzeniami. Końcówka jednak na korzyść Szymańskiego, który skontrował rywala udanym obaleniem. W drugiej obaj kontynuowali twardą batalię, raz jeden, raz drugi zdobywał sobie przewagę zarówno w stójce, jak i parterze, innymi słowy prawdziwy rollercoaster. Trzecia to dwa skuteczne sprowadzenia w wykonaniu Golonkiewicza, co pozwoliło mu na sukces w tej rundzie. W ogólnym rozrachunku górą był Szymański. Fighter z Poznania odniósł drugie, niezwykle wartościowe zwycięstwo dla FEN, potwierdzając swój wielki talent. Aczkolwiek był to świetny pojedynek z obu stron.

Wynik: Roman Szymański pokonał Adama Golonkiewicza przez decyzję

MMA 84 kg: Andrzej Grzebyk (8-2) vs. Alessio Di Chirico (8-0)
Otwierające pięć minut to interesująca konfrontacja, zwłaszcza w stójce i kilka okazji do sprowadzeń przez Di Chirico, ale dobrze wybronionych przez Grzebyka. Druga runda dobrze zaczęła się pomyślnie dla Grzebyka, który ulokował na szczęce Włocha potężny prawy bezpośredni, ale Di Chirico natychmiast odpowiada obaleniem i próbą duszenia, rozerwaną przez fightera z Tarnowa. Włochowi znowu udaje się przenieść bój do parteru i na koniec rundy miał dwie okazje na duszenie zza pleców, ale na szczęście dla Grzebyka zabrzmiał gong. Trzecia runda została zaś zdominowana przez klincz, wynikający z prób sprowadzeń w wykonaniu Di Chirico. Włoch triumfuje i pozostaje niepokonany w MMA.

Wynik: Alessio Di Chirico pokonał Andrzeja Grzebyka przez decyzję 3-0

MMA 77 kg: Rafał Błachuta (9-4) vs. Michał Michalski (4-1)
Zaczęli mocno w stójce, przy czym Błachuta dodawał do tego próby obaleń, w większości bronione. Kolejna runda to zdecydowany sukces Michalskiego. Zawodnik Rio Grappling Wrocław miał swojego adwersarza w parterze z góry, gdzie udało mu się wypracować pozycję boczną. Po wstaniu do stójki Błachuta walczył o przetrwanie po mocnej serii uderzeń Michalskiego. Kolejna runda to dalsze próby sprowadzeń przez Błachutę, lecz Michalski pokazał świetny takedown defense, a nawet podjął się duszenia gilotynowego w stójce. Michalski odniósł już swoją trzecią wiktorię dla federacji FEN i zasygnalizował chęć walki o pas w kategorii półśredniej.

Wynik: Michał Michalski pokonał Rafała Błachutę przez decyzję 3-0

K-1 77 kg: Paweł Biszczak (21-3) vs. Pavel Obozny (51-8)
Biszczak postawił na lowkicki i szybko Obozny zaczął je odczuwać. Fighter Prych Team Legnica jednakże nie ograniczał się tylko do tego typu akcji, bo potrafił także wprawić publiczność w zachwyt kopnięciami z obrotu, czy też latającym kolanem. W drugiej rundzie Białorusin już nie wytrzymywał potężnych niskich kopnięć Biszczaka, lecz nie zamierzał się poddawać. Poddała się za to jego noga i po trzeciej z rzędu wizycie na deskach walka musiała zostać przerwana. Spektakularny występ Biszczaka nad wymagającym rywalem zza naszej wschodniej granicy!

Wynik: Paweł Biszczak pokonał Pavla Oboznego przez TKO (niskie kopnięcia) w 2 rundzie

Walka wieczoru
MMA 93 kg: Marcin Zontek (14-9-2) vs. Tassilo Lahr (9-4)
Lahr obala, ale Zontek dobrze się broni przed poważniejszymi konsekwencjami w parterze. A następnie nieomal Zontek doprowadza do zakończenia walki po silnych uderzeniach. W drugiej rundzie ''Zonti'' dominuje nad ''Tajskim Czołgiem'', stosując na nim ground and pound w parterze. Finałowa runda tego boju, jak i całej gali, to dobra stójka Zontka, świetne sprowadzenie do parteru i energetyczny finisz z ciosami lecącymi z góry na Niemca. Zontek z trzecim zwycięstwem na FEN i kolejne w bardzo dobrym stylu!

Wynik: Marcin Zontek pokonał Tassilo Lahra przez decyzję 3-0