free templates joomla

Venum Victory World Series 4 Panama: Armen Petrosyan i bracia Pique na karcie walk!

Venum Victory World Series Panama Czwarta odsłona gali Venum Victory World Series została zaplanowany na 23 października 2015 roku w Panamie. Kibice Kickboxingu w tym środkowoamerykańskim kraju zobaczą na własne oczy kilku fighterów o znanych nazwiskach, a sam event będzie kręcił się wokół dwóch turniejów.

W cięższym z nich, w wadze do 95 kg na faworyta wyrasta Sergio Pique. Stawka uczestników jest w większości południowoamerykańska, gdyż oprócz wymienionego wyżej reprezentanta Surinamu pokażą się Brazylijczyk Raphael de Souza jako jego półfinałowy rywal, a także Lucas Alsina z Argentyny. Jego oponentem będzie z kolei Rumun Claudiu Istrate, znany z tego, iż szybko poległ w starciu z Jerome'em Le Bannerem.

Drugi turniej w limicie wagowym 72,5 kg to mieszanka kickboxerów z różnych zakątków świata. W pierwszym półfinale Li Zikai z Chin podejmie Argentyńczyka Nicolasa Ryske, zaś Amerykanin Ian Alexander stanie naprzeciwko Duńczyka Mohammeda El Mira. Ten ostatni walczył już z wieloma renomowanymi rywalami, aczkolwiek regularnie z nimi przegrywał.

W superfightach wystąpią dwaj weterani europejskiej sceny Kickboxingu. Włoch o ormiańskich korzeniach Armen Petrosyan (65-11-1), brat słynnego Giorgio Petrosyana, dostał za przeciwnika Meksykanina Luisa Castanedę. Natomiast ''The Sniper'' z Surinamu, a więc Marco Pique (64-40-2),  skonfrontuje się z Marcusem Fisherem ze Stanów Zjednoczonych. Niewątpliwie to Petrosyan i Pique mają tutaj teoretycznie większe szanse na sukces, choć zdarzają im się słabsze występy, co odnosi się ostatnio zwłaszcza do tego drugiego.

Karta walk:

Rhinos Tournament
95 kg: Claudiu Istrate (Rumunia) vs. Lucas Alsina (Argentyna)
95 kg: Raphael de Souza (Brazylia) vs. Sergio Pique (Surinam)

Dragons Tournament
72,5 kg: Li Zikai (Chiny) vs. Nicolas Ryske (Argentyna)
72,5 kg: Ian Alexander (USA) vs. Mohammed El Mir (Dania)

Superfighty
75 kg: Marcus Fisher (USA) vs. Marco Pique (Surinam)
72,5 kg: Luis Castaneda (Meksyk) vs. Armen Petrosyan (Włochy)

Finały turniejów
95 kg: Istrate/Alsina vs. de Souza/Pique
72,5 kg: Zikai/Ryske vs. Alexander/El Mir