free templates joomla

Iwona Nieroda vs Taisija Kodrenko na Gali Imbiriada Fighters Night 5

Imbiriada Fighters Night 5 W sobotę, 7 listopada 2015 w Rzeszowie, w Hotelu Blue Diamond Active SPA, odbędzie się Gala Kickboxingu Zawodowego "Imbiriada Fighters Night 5". Pierwszą informację podaliśmy już wcześniej TUTAJ. Jednym z pojedynków, które zobaczymy podczas tego wieczoru, będzie starcie dwóch pań, a zmierzą się w nim polska zawodniczka, Iwona Nieroda i Taisija Kodrenko z Ukrainy.

Poniżej oficjalna informacja prasowa.

Tradycją wydarzenia stał się fakt, iż widzowie mają niesamowitą okazję obejrzeć nie tylko walki męskie, lecz także jedno starcie damskie. Tego wieczoru w kategorii wagowej do 56 kg rękawice skrzyżują dwie fighterki - Iwona Nieroda, reprezentantka Klubu UKS Diament Pstrągowa, a także Taisija Kodrenko, ukraińska zawodniczka.

Reprezentantka naszego kraju jest wielokrotną Mistrzynią Polski w Kicboxingu Low Kick i K-1 Rules. W barwach Diamentu Pstrągowa pod opieką trenera Jerzego Pilarza trenuje już od 2003 roku. Nieroda nie liczy już medali, które zdobyła w swojej karierze, począwszy od kategorii juniora. Jej dotychczasowy dorobek w kategorii seniorów to m. in. dwanaście tytułów Mistrzyni Polski, złoty medal na Mistrzostwach Świata w 2008 roku oraz złoty medal na Mistrzostwach Europy w 2012 roku.

Fighterka ma również na swoim koncie 6 walk zawodowych, z której każda zakończyła się 100% sukcesem, mimo, że wszystkie walki odbyła z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami.

Nieroda przyznaje, że oprócz tegorocznych Mistrzostw Świata w Serbii jej największym wyzwaniem sportowym będzie listopadowy pojedynek na gali Fighters Night. Na chwilę przez ostrym treningiem Iwona wyznała: Bardzo szanuję, ale nie obawiam się mojej przeciwniczki, nie czuję strachu przed wyjściem na ring. Przez wiele miesięcy ciężko pracowałam, po to, by zdobyć zwycięstwo podczas 5 edycji gali. Spodziewam się, że Taisija będzie dobrze przygotowana, jednak nie zamierzam dać jej żadnych szans na wygraną. Walczę przed swoją publicznością w Rzeszowie, co dodatkowo mnie motywuje.

Przeciwniczką reprezentantki biało - czerwonych barw jest wspomniana już tegoroczna ukraińska Mistrzyni w boksie i kickboxingu - Taisija Kodrenko. Dwudziestopięcioletnia zawodniczka od lat trenuje w kijowskim klubie "Kombat" pod okiem trenera Vladimira Kutsa. Stoczone przez nią walki w formule K-1 pokazują, że Kodrenko jest zawsze bardzo dobrze przygotowana, zwłaszcza boksersko. W 2013 roku zdobyła I miejsce na Mistrzostwach Ukrainy w boksie i oczywiście na tym nie poprzestała. Rok później wystartowała na Olimpiadzie w Kijowie, a 2015 rok przyniósł jest Mistrzostwo Ukrainy w formule K-1. Niewątpliwie Taisija jest godną przeciwniczką dla naszej rodaczki.

Trzeba przyznać, że starcie dwóch rówieśniczek zapowiada się pasjonująco.