free templates joomla

Biggers Better 17 w Andrychowie! Gerard Linder broni pasa mistrza WKN

gerard linderJuż 16-go listopada po raz pierwszy w Polsce odbędzie się turniej Biggers Better 17, który trafi do Andrychowa k. Bielska-Białej Jest to prestiżowa europejska impreza sportów walki, docierająca dzięki stacji Eurosport do 70 mln domostw na naszym konytnencie, ale także na Bliski Wschód czy kilku krajów Afryki. Biggers Better jest bokserskim turniejem dla zawodników Kickboxingu, K-1, MMA, Muay Thai i Boksu, ale poprzedzają go walki kickboxerskie na najwyższym poziomie firmowane przez organizację World Kickboxing Network (WKN).

Orgnizacja turnieju była możliwa dzięki miejscowemu andrychowskiemu klubowi Black Dragon, prowadzonego przez charyzmatycznego Gerada Lindera - mistrza świata WKN w formule Full-contact a także władzom lokalnym, oraz spomsorom. Nie można też nie wspomnieć o pomocy ze strony Cezarego Podrazy, przedstawiciela WKN na Polskę a także utytułowanego zawodnika Kickboxingu w przeszłości. Dla samego miasta Andrychów będzie to kapitalna reklama w największej sportowej stacji w Europie i nie tylko.

Gale Biggers Better od 2010 roku na trwale wpisały się kalendarz europejskich wydarzeń i przykuwają uwagę wielu fanów wszystkich dyscyplin sportów walki. Tak będzie i tym razem. Również dzięki kickboxerskiemu wydarzeniu jakim jest obrona pasa przez Gerarda Lindera. Gerard jest nie tylko utytułowanym sportowcem, ale także liderem romskiej społeczności, na rzecz której angażuje się mocno w działania pomocowe, sam dając przykład drogi do sukcesu. Obrona pasa w wadze do 60 kg nie będzie łatwa, bowiem WKN wyznaczyła dwóch pretendentów. Jednym z nich jest Saner "Benphet" Phromsorn (80-25) z Tajlandii a drugim Hamza Rifi Bougmaza (20-5) reprezentujący Szwecję. Obaj mają za sobą walki w Tajlandii a także sukcesy na imprezach IFMA jak Szwed. W najbliższym tygodniu WKN zdecyduje, który z nich stanie naprzeciw Gerarda.

W historii BB, żaden Polak nie zwyciężył jeszcze w turnieju choć kilku było bliskich tego. Tym razem okazja będzie niepowtarzalna bowiem udział w ośmioosobowym turnieju ma, aż trzech naszych reprezentantów. Są to: Kamil Sokołowski, Mateusz Maljuda i Wojciech Jastrzębski. Z rywali potwierdzony jest udział Sergeja Maslobojva z Litwy, Szweda Johny Iwersena i Niemca  Roberta Teubera. Do stawki doszlusują jeszcze zawodnik z Rumunii i Czech. Grzechem będzie nie wygrać ze strony gospodarzy, ty6m bardziej że Sokołowski i Jastrzębski byli finalistami poprzednich edycji.