free templates joomla

BAMMA 22: Duquesnoy broni pasa w kontrowersyjnych okolicznościach, Parobiec wygrywa – wyniki!

BAMMA 22 W sobotę, 19-ego września, w irlandzkim Dublinie odbyła się gala najlepszej brytyjskiej organizacji MMA, British Mixed Martial Arts Association. W walce wieczoru gali BAMMA 22 mistrz organizacji w wadze piórkowej, Tom Duquesnoy (11-2) pokonał po kontrowersyjnej, niejednogłośned decyzji sędziów uczestnika TUF: The Smashes, Brendana Loughnane’a. Była to druga wygrana z rzędu francuskiego zawodnika.

Pretendent do pasa przeważał przede wszyskim w stójce nad francuskim championem. Doskonale wykorzystywał nie tylko lepsze umięjętności pięściarskie, ale również umiejętności Muay Thai, lokując kopnięcia na korpusie i głowie przeciwnika. Duequesnoy postawił przede wszystkim na umiejętności parterowe i w tym elemencie szukał szans na zwycięstwo. Umiejętnie wykorzystywał obalenia i kontrolę przeciwnika w parterze, chociaż brytyjski serwis branżowy, mmamad.com wypunktował walkę na korzyść pretendenta. Po trzech rundach sędziowie opowiedzieli się za broniącym tytułu zawodnikiem, co wywołało wiele kontrowersji na miejscowej scenie MMA. Wydaje się być wielce prawdopodobnym, że Francuz po raz kolejny wyjdzie do klatki z Lounghnanem, by udowodnić, że zwycięstwo należało mu się zasłużenie.

W drugiej walce wieczoru Christopher Jacquelin (7-2) odbudował sie po porażce z Maciejem Różanskim na Arenie Berserkerów 7, poddając w drugiej rundzie duszeniem trójkątnym Chrisa Fieldsa (10-7-1) z SGB Ireland. Tym samym zawodnik z Irlandii pozostaje bez zwycięstwa w czterech ostatnich walkach. 32-letni Irlandczyk niemal non stop zagrażał rywalowi próbując go poddać dźwigniami na nogi i ręce. Francuz jednak przetrwał wszelkie próby pokonania go i w przeciwieństwie do stereotypowej opinii o żołnierzach tego kraju, nie skapitulował. W drugiej rundzie Fields przewrócił przeciwnika, ale Jacquelin dobrze pokazał się z pleców, pod koniec drugiej odsłony walki zakładając duszenie trójkątne, które Fields był zmuszony odklepać.

Na gali nie zabrakło również Polaków. Łukasz Parobiec zastopował w pierwszej rundzie Johnathana Dargana. Polski ciężki dopisał 12-te zwycięstwo do rekordu stopując przeciwnika w pierwszej rundzie ciosami w parterze.

Komplet wyników

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza BAMMA w wadze piórkowej:
66 kg: Tom Duquesnoy (Francja) pokonał Brendana Loughnane (Anglia) przez decyzję 2-1 (29-28, 29-28, 28-29)

Główna karta:
84 kg: Christopher Jacquelin (Francja) pokonał Chrisa Fieldsa (Irlandia) przez poddanie (duszenie trójkątne) w 2 rundzie (4:55 min)
52 kg: Celine Haga (Norwegia) pokonała Catherine Costigan (Irlandia) przez poddanie (dźwignia na łokieć) w 1 rundzie (4:46 min)
61 kg: Alan Philpott (Irlandia Płn.) pokonał Regisa Sugdena (Anglia) przez decyzję 2-1 (29-28, 29-28, 27-30)

Pojedynek o pas BAMMA Lonsdale:
70 kg: Marc Diakiese (Anglia) pokonał Ricka Salvarajaha (Anglia) przez KO (seria ciosów) w 1 rundzie (0:24 min)

Pozostałe walki:
93 kg: Paul Craig (Szkocja) pokonał Karla Moore’a (Irlandia Płn.) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie (0:46 min)
70 kg: Kane Mousah (Anglia) pokonał Mylesa Price’a (Irlandia) przez decyzje 3-0 (30-27, 29-28, 29-28)
70 kg: Tim Wilde (Anglia) pokonał Stephena Colla (Irlandia Płn.) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-25)
84 kg: Paul Byrne (Irlandia) pokonał Conora Cooke (Irlandia Płn.) przez TKO (kopnięcie na głowe i uderzenia) w 1 rundzie (2:06 min)
61 kg: Mark Andrew (Irlandia Płn.) pokonał Seana Tobina (Irlandia) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 3 rundzie (1:16 min)
120 kg: Łukasz Parobiec (Polska) pokonał Jonathana Dargana (Irlandia) przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie (3:27 min)
57 kg: Keith Coady (Irlandia) pokonał Arnauda Dos Santosa (Irlandia Płn.) przez TKO (kontuzja) w 1 rundzie (0:13 min)
61 kg: Sinead Kavanagh (Irlandia) pokonała Hatice Ozyurt (Holandia) przez TKO (seria ciosów) w 1 rundzie (0:17 min)
61 kg: Frans Mlambo (Irlandia) pokonał Darrena O’Gormana (Irlandia) przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie (2:45 min)
66 kg: Alexandre Leite (Brazylia) pokonał Gerarda Gilmore’a (Irlandia) przez poddanie (duszenie trójkątne) w 2 rundzie (4:33 min)
61 kg: Patrick Wixted (Anglia) pokonał Connora Dillona (Irlandia Płn.) przez KO (seria ciosów) w 2 rundzie (3:09 min)
70 kg: Rhys McKee (Irlandia Płn.) pokonał Johna Redmonda (Irlandia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (4:36 min)