free templates joomla

Bellator & Glory Dynamite 1: wyniki gali!

Bellator DynamiteW nocy z soboty na niedzielę 19 i 20-ego września w kalifornijskim San Jose odbyła się gala Bellator Dynamite 1. Ten nowy projekt organizacji prowadzonej przez Scotta Cookera wywołał niemałe podniecenie w świecie sportów walki. W turnieju wagi półciężkiej były zawodnik UFC, Phil Davis (15-3, 1 NC) zagwarantował sobie walkę o pas ze zwycięzcą pojedynku wieczoru, Liamem McGeary’m (11-0), który pokonał na gali Tito Ortiza (18-12-1).

Pojedynek wieczoru zaczął się zgodnie z przewidywaniami, czyli Ortiz próbował przewrócić przeciwnika i tam rozbijać go uderzeniami. McGeary jednak już przy pierwszej próbie złapał utytułowanego rywala w duszenie gilotynowe i znalazł się na plecach. Z czasem były mistrz UFC w wadze półciężkiej uwolnił się z tego uchwytu.

Brytyjczyk później musiał pracować z pleców, próbował duszenia trójkątnego, jednak Amerykanin był w stanie wyśliznąć się z tego i przejść do pozycji bocznej. Później Ortiz musiał bronić się przed próbą dźwigni na łokieć, która stała się dla broniącego tytułu mistrza okazją, do przejścia do odwrotnego duszenia trójkątnego. Na ten ostatni chwyt weteran UFC już nie znalazł odpowiedzi i był zmuszony odklepać. Tym samym Brytyjczyk zyskał wielkie nazwisko w rekordzie, zachował pas i niesplamiony rekord i awansował do miana jednej z większych gwiazd Bellatora.

W finałowej walce turnieju wagi ciężkiej Phil Davis zastopował już w pierwszej rundzie zwycięzcę walki rezerwowej, Francisa Carmonta (24-11). Weterani UFC spotkali się w walce finałowej, która była jednocześnie przepustką do pojedynku o pas mistrza wagi półciężkiej. Potężny lewy najpierw rzucił Carmonta na matę, a Amerykanin nie marnował czasu i zasypał rywala potężnymi uderzeniami, czym zmusił sędziego do przerwania walki.

W półfinałowej walce Davis poddał kimurą byłego mistrza tej dywizji wagowej w Bellatorze, Emmanuela Newtona (25-9-1). W finale nie mógł wystąpić były mistrz Strikeforce, Muhammed Lawal (16-4), który w półfinałowej potyczce pokonał na punkty Lintona Vassella (15-5). Były zapaśnik doznał kontuzji żeber i nie wyszedł do finałowej walki, z czego ucieszył się Carmont, który w walce rezerwowej turnieju pokonał na punkty prezentując solidne wyszkolenie parterowe Anthony’ego Ruiza (33-21).

W walce o pas mistrza kickboxerskiej organizacji Glory w limicie do 95-ciu kg, mocno bijący informatyk, Zack Mwekassa musiał uznać wyższość Saulo Cavalariego z Brazylii, przegrywając większościową decyzją sędziów. Większych problemów z uporaniem się z rywalem nie miał natomiast Paul Daley. Brytyjczyk wystąpił w walce na zasadach Kickboxingu i pokonał jednogłośną decyzją sędziów Fernando Gonzaleza.

Udanie powrócił również zwolniony ostatnio z UFC, Josh Thomson (21-8). Były mistrz Strikeforce w wadze lekkiej poddał duszeniem trójkątnym rękoma w drugiej rundzie Mike’a Bronzoulisa (18-9-1). Większą część pierwszej rundy zawodnik American Kickboxing Academy sędził w pozycji dominującej, nie pozwalając rywalowi na jakikolwiek atak. W drugiej rundzie szybko obalił Bronzoulisa i jeszcze szybciej założył duszenie trójkątne rękoma, którym po zaledwie 39-ciu sekundach drugiej rundy odklepał rywala.

Galę w San Jose oglądało na żywo 13-tysięcy widzów, co jest najlepszym wynikiem w historii organizacji. Nie wiadomo jeszcze ilu widzów przed telewizorami zgromadziła transmitująca na żywo wydarzenie telewizja Spike, ale spodziewajmy się dobrego wyniku. Jak się okazało, była to dopiero pierwsza z wielu zaplanowanych gal hybrydowych, które będą pokazywane na amerykańskiej ziemii. Poniżej komplet wyników.

Pojedynek o pas mistrza wagi półciężkiej
93 kg: Liam McGeary (Wielka Brytania) pokonał Tito Ortiza (USA) przez poddanie (odwrotne duszenie trójkątne) w 1 rundzie (4:41 min)

Finał turnieju wagi półciężkiej
93 kg: Phil Davis (USA) pokonał Francisa Carmonta (Francja) przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie (2:15 min)

Pojedynek o pas mistrza Glory w wadze półciężkiej
95 kg: Saulo Cavalari (Brazylia) pokonał Zacka Mwekassę (Kongo) przez decyzję 2-0 (48-47, 48-47, 47-47)

Karta główna
MMA 70 kg: Josh Thomson (USA) pokonał Mike’a Bronzoulisa (USA) przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w 2 rundzie (0:39 min)
KB 70 kg: Paul Daley (Wielka Brytania) pokonał Fernando Gonzaleza (USA) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 29-28)
KB 55 kg: Keri Melendez (USA) pokonała Hadley Griffith (USA) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-26)

Półfinały turnieju wagi półciężkiej
MMA 93 kg: Phil Davis (USA) pokonał Emmanuela Newtona (Wielka Brytania) przez poddanie (kimura) w 1 rundzie (4:39 min)
MMA 93 kg: Muhammed Lawal (USA) pokonał Lintona Vassella (Wielka Brytania) przez decyzję (punktacji nie podano)

Pozostałe walki
MMA 61 kg: Gabriel Carrasco (USA) pokonał Joe Neala (USA) przez decyzję 3-0 (29-28, 30-27, 30-27)
MMA 70 kg: Adam Piccolotti (USA) pokonał Salvadora Bacerrę (USA) przez poddanie (neck crank) w 2 rundzie (1:47 min)
KB 65 kg: Sergey Adamchuk (Ukraina) pokonał Anvara Bonyazarova (Uzbekistan) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-27)
KB 65 kg: Jose Palacios (Nikaragua) pokonał T.J. Arcangela (USA) przez decyzję 2-1 (29-28, 28-29, 30-27)
MMA 65 kg: Thomas Digane (Francja) zremisował z Mikem Malottem (Kanada) przez decyzję (29-28, 28-28, 28-28)

Walka rezerwowa turnieju wagi półciężkiej
MMA 93 kg: Francis Carmont (Francja) pokonał Anthony’ego Ruiza (USA) przez decyzję (nie ogłoszono punktacji)