free templates joomla

Oskar Staszczak kontra Saksurin Kiatyongyut na Martial Arts Contest 1 we Wrocławiu

Oskar Staszczak Niespełna 22-letni Wicemistrz Świata Muay Thai, Oskar Staszczak z klubu Raczadam Kraków, zmierzy się ze słynnym tajskim mistrzem stadionu Rajadamnern, Saksurinem Kiatyongyut, reprezentującym znany na całym świecie klub tajskiego boksu Tiger Muay Thai. Do pojedynku dojdzie na gali Martial Arts Contest 1 w hali „Orbita”we Wrocławiu, w dniu 24-go października 2015 roku. Walka odbędzie się w limicie wagowym do 72,6 kilogramów, a stawką będzie pas  Interkontynentalnego Mistrza Świata organizacji WMC.

26-letni tajski wojownik, Saksurin Kiatyongyut to mistrz najstarszego i najbardziej prestiżowego stadionu Rajadamnern Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku. Na jego koncie widnieje 220 zwycięstw w 270 walkach. Dodatkowo tajski zawodnik zdobywał na stadionie Omnoi tytuły mistrza i miażdżył swoich rywali w bezdyskusyjny sposób. Saksurin Kyatnongyut reprezentuje jeden z najbardziej renomowanych gymów w Tajlandii jakim jest Tiger Muay Thai.

Oskar Staszczak to jedno z odkryć światowego Muay Thai. W 2014 roku zaszokował wszystkich nokautując wielokrotnego mistrza świata, Vitaliya Nikiforova, i zdobywając tytuł wicemistrza świata organizacji IFMA. Podczas Mistrzostw Europy w Krakowie, we wrześniu 2014 roku, zdobył brązowy medal, a na finałowej gali tej imprezy pokonał znanego Francuza, Jimmy Viennota. Polak przygotowywał się do walki w Tajlandii, a po powrocie potwierdził swoją wysoką formę nokautując ostatnio w walce w pierwszej rundzie, Mistrza Europy, Dominika Zadorę. Sztaszczak zwyciężał na amatorskich arenach 38 razy, poniósł 8 porażek, a 16 razy nokautował swoich rywali. W zawodowych walkach ma 3 zwycięstwa i 1 porażkę poniesioną w Tajlandii.

„Jest to duże wyróżnienie dla mnie. Walczę o tytuł zawodowego mistrza świata, dostałem bardzo dobrego przeciwnika z Tajlandii i i bardzo się cieszę, że mogę reprezentować swój kraj. Muay Thai to styl walki, którego uczę się od  małego dziecka i wychowałem się na tym. W Tajlandii to sport narodowy tak jak u nas piłka. Nie obawiam się rywala, bo chcę walczyć z lepszymi od siebie i to mnie motywuje. Werdykt jest dla mnie mało ważny. Trzeba pokazać serce do walki, trzeba pokazać jakiś poziom, klasę. Tylko to się liczy.” - powiedział nam Oskar Staszczak w wywiadzie na temat swojego występu.

Bilety na galę Martial Arts Contest 1 są już dostępne w sprzedaży w sieci punktów firmy Ticketpro oraz poprzez stronę internetową www.ticketpro.pl, a cena zaczyna się już od 30 złotych.