free templates joomla

Fight of Heroes 2 Exclusive - podsumowanie & wyniki gali!

Fight Of Heroes 2W niecodziennych okolicznościach pogodowych odbyła się gala MMA i K-1 - Fight Of Heroes 2 "Exclusive", która miała miejsce na pograniczu Mysłowic i Sosnowca w Dworze Hubertusa w niedzielę 6-go września. Aura pogodowa niemal storpedowała galę, bowiem deszcz po prostu zalał całe pole walki a temperatura powietrza spadła o kilkanaście stopni.

Na domiar złego zabrakło zadaszenia oktagonalnej klatki i rozegranie walk na takiej arenie stało się niebezpieczne. Decyzja organizatorów mogła być tylko jedna i klatkę bardzo szybko zamontowano w największej sali obiektu. Miejsca dla widzów było tam bardzo mało, ale jakimś cudem w ścisku udało się przeżyć sportowe emocje.

Tych nie brakowało, choć brakowało dobrego światła w klatce, ale paradoksalnie można rzec, iż warunki dla wszystkich były takie same. Walki mają to do siebie, że walczący mogą bić się i w półmroku i nawet w mroku. Minimum zostało zachowane i na pewno ta gala zapadnie w pamięci wielu.

Atmosfera Zagłębia jest nieprawdopodobna i udało się ją zachować na tej gali. Żaden z przyjezdnych zawodników nie doznał afrontu czy niesportowego zachowania kibiców. Niezależnie czy byli to goście z innych rejonów Polski czy Ukrainy lub Białorusi i to jest bezcenna wartość gal Sportowego Zagłębia.

Galę rozpoczął bój MMA Lecha Zamorskiego z Rio Grappling Oława i Łukasza Głośnego ze Sportowego Zagłębia. Bardziej doświadczony Zamorski w pierwszej rundzie posłał rywala na deski najpierw niespodziewanym kopnięciem frontalnym na głowę a potem serią uderzeń.

W kolejnym starciu MMA Daniel Hodor przywrócił wiarę w zawodników Sportowego Zagłębia i po trudnej przeprawie zdołał duszeniem nogami zmusić Marcina Kolka z Akademii Holistycznej ze Skarżyska-Kamiennej w drugiej rundzie. Nie było to łatwe, bo zawodnik ze Skarżyska Kamiennej postawił trudne warunki, popisując się udanymi akcjami w stójce.

W pierwszym starciu na zasadach K-1 Tomasz Gromadzki ze Sportowego Zagłębia efektownie pokonał Ukraińca Vladimira Danchyna z Arachiona Mrągowo przez nokaut obrotowym kopnięciem na głowę. Ukrainiec co prawda wstał i chciał kontynuować bój, ale doświadczony sędzia Dariusz "Cold Stone" Gurgul uznał, że kolejne dynamiczne akcje mogą skutkować ciężkim nokautem. Gromadzki po pokonaniu Janu "Malkriado" Cruza, pokonał kolejnego zagranicznego rywala.

Damian Pomocka z Shooters Konin dość dobrze poradził sobie z Bartoszem Brytanem z Dass Berserkers Team Bielsko-Biała, sprytnie kontrolując walkę i wygrywając wszystkie trzy rundy a ostatecznie przez jednogłośną decyzję. Fighter z Konina lepiej radził sobie w obaleniach i nie robił tak katastrofalnych błędów jak utalentowany, ale niedoświadczony Brytan. To pozwoliło mu wygrać.

Doświadczony zawodnik K-1 Białorusin Pavel Obozny z polskiego Grodna szybko pozbawił złudzeń Marcina Wiewiórkę ze Sportowego Zagłębia już w pierwszej rundzie. Wysokie kopnięcie na głowę wstrząsnęło Wiewiórką już po 10 sekundach walki a potem było tylko gorzej i gorzej. Wiewiórka dosłownie stanął w miejscu zaskoczony seryjnymi atakami silnie bijącego rywala. Był kilkukrotnie liczony na stojąco i walka została przerwana. Na usprawiedliwienie Polaka warto dodać, iż Obozny był w życiowej formie a poza tym było nie było była to jego 49 wygrana w karierze przy zaledwie 8 porażkach. Wśród jego rywali byli tacy zawodnicy jak najlepszy w USA Amerykanin Ky Hollenbeck. Wiewiórka nie miał takiego doświadczenia i nie miał szans w tej walce.

Silny jak tur Dawid Wanat ze Spartana Chorzów nie miał wcale lekkiego zadania z młodym bojowym Piotrem Kaczmarkiem ze Sportowego Zagłębie. Niemal całą rundę Kaczmarek stawiał opór i próbował zmusić do poddania "Waniola". Ten jednak wyczekał i obronił się a w dogodnym momencie zaatakował kończąc walkę uderzeniami w parterze. Nikt nie czynił wyrzutów za przegraną młodemu Kaczmarkowi, bo pokazał ogromne serce do walki i przyjął wyzwanie silnego rywala.

W walce wieczoru na zasadach K-1 Sosnowiczanin Artur Kula zaskoczył Tomasza Kalinowskiego z Arrachiona Mrągowo już na początku walki. Jedno z kopnięć kolanem trafiło w głowę zawodnika z Mazur. Ataki Kuli tylko powiększyły jego przewagę i było wiadomo, iż dla Kalinowskiego ta walka nie skończy się dobrze. Jedno z kopnięć posłało go na deski i sędzia  wyliczył go i przerwał pojedynek. Kula wygrał kolejną walkę na Fight Of Heroes i pokazał, że ma "papiery" na klasowego zawodnika, choć walka ułożyła mu się bardzo dobrze i po jego myśli.

Warto podkreślić, iż mimo wielu przeszkód galę udało się przeprowadzić liderom Sportowego Zagłębia: Waldemarowi Sawickiemu i Romanowi Sternikowi. Na pewno ta gala będzie dobrą nauczką, względem imprez na otwartym terenie, bowiem zamiast pokazu sztucznych ogni mieliśmy pokaz długo oczekiwanego deszczu i zimna. Akurat trafiło to na czas gali i to był fatalny przypadek. Na plus trzeba zapisać gorącą atmosferę jaka panowała i przywiązanie kibiców do zagłębiowskiego klubu. Ci nie zawiedli i zjawili się tłumnie.

Plusem jest też obecność wielu świetnych działaczy i trenerów sportów walki jak legendarny Franciszek "The Flash" Pawlak czy grappler Tomasz Szczerek i Dariusz "Stone" Gurgul - ci dwaj ostatni występujący jako sędziowie na gali. Sędzią był też znany szkoleniowiec Tomasz Knap z Fightmana Bochnia. Wszyscy oni jak też my uczestniczeki w wydarzeniu, które ze względu na okoliczności na długo zostanie zapamiętane.

Komplet wyników:

Superfigh
MMA 84 kg: Lech Zamorski (Rio Grappling Oława) pokonał Łukasza Głośnego (Sportowe Zagłębie) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
MMA 68 kg: Daniel Hodor (Sportowe Zagłębie) pokonał Marcina Kolka (Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna) przez poddanie (trójkątne duszenie nogami) w 2 rundzie
K-1 77 kg: Tomasz Gromadzki (Sportowe Zagłębie) pokonał Vladimira Danchyna (Ukraina/Arachion Mrągowo) przez KO (obrotowe kopnięcie) w 2 rundzie
MMA 77 kg: Damian Pomocka (Shooters Konin) pokonał Bartosza Brytana (Dass Berserkers Team Bielsko-Biala) przez decyzję 3:0
K-1 78 kg: Pavel Obozny (Białoruś/Kondor Grodno) pokonał Marcina Wiewiórkę (Sportowe Zagłębie) przez TKO (3 x liczenie) w 1 rundzie
MMA 84 kg: Dawid Wanat (Spartan Chorzów) pokonał Piotra Kaczmarka (Sportowe Zagłębie) przez TKO w 1 rundzie

Walka wieczoru
K-1 86 kg: Artur Kula (Sportowe Zagłębie) pokonał Tomasza Kalinowskiego (Arachion Mrągowo) przez KO w 1 rundzie