free templates joomla

PLMMA 6 & Gladiator World Fight: karta walk gali w Brodnicy!

PLMMA 6 Gladiator W niedzielne popołudnie 7 października w Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim, odbędzie się gala Gladiator World Fight "Pierwsze Starcie" połączona z Profesjonalną Ligą MMA czyli PLMMA 6. Na jej program złożą się nie tylko walki w formule MMA, ale także na zasadach K-1 jak też międzynarodowy pojedynek bokserski. Właśnie starcie Dariusza Polmańskiego z Niemcem Larsem Henkelem będzie walką wieczoru. Dla Polaka będzie to test przed walkami w Niemczech i zawodowy debiut. W formule K-1 utytułowany karateka Paweł Zaremba z Grudziądza zmierzy się z Grzegorzem Kanawką z Corpusu Gdańsk, który ma spore sukcesy w formule Kickboxing i Muay Thai.

Najważniejszym wydarzeniem dla fanów MMA w Brodnicy i całej Polsce będzie jednak szybko rozwijający się projekt Profesjonalnej Ligi MMA, który już trafił na światowe salony MMA, dzięki dwóm najszybszym nokautom w historii MMA (Mateusz Gawarzyński na PLMMA 3 i Ivhan Bibiatov na PLMMA 4) spychając tymi wyczynami w cień nawet takie wydarzenia jak KSW 20 czy inne polskie gale nie odnotowywane mocno poza naszymi granicami. Warto pamiętać, że oba nokauty znalazły się w najlepszym programie o MMA czyli MMA Inside stacji HDNet. Zapewne i tym razem nie zabraknie materiału do dyskusji całemu polskiemu środowisku MMA. Warto bowiem zwrócić uwagę na start w gali Michała Andryszaka (3-1) bardzo utalentowanego zawodnika wagi ciężkiej z Bydgoszczy. Andryszak to m.in. pogromca Marcina Zontka, który aspirował tydzień temu do pasa największej rosyjskiej organizacji M-1 Global.

Jego rywalem będzie zwycięzca Amatorskiego Pucharu KSW czyli Robert Maruszak (0-0). Gdańszczanin starał się po Pucharze KSW otrzymać już 15 września walkę z Kamilem Walusiem, zgodnie deklaracjami największej polskiej organizacji, iż Puchar jest przepustką do wielkiej kariery na jej ringach. Niestety jeszcze tym razem MMA przegrało z piłką nożną i zamiast Maruszaka walkę z Walusiem dostał 38 letni Jacek Wiśniewski. Tym nie mniej Michał Andryszak może okazać się nie mniej wymagającym rywalem od Kamila Walusia a PLMMA i widzowie dostaną dobrze zapowiadający się pojedynek.

Kolejne ciekawe wydarzenie to debiut w MMA syna twórcy projektu Profesjonalnej Ligi MMA Adama Oknińskiego (0-0), który bardzo dobrze bił się na amatorskich ALMMA a teraz zmierzy się z Januszem Dylewskim (0-5) z Iławy. Dylewski póki co jest dostarczycielem punktów do rekordów, ale nikt nie powie, że robi to łatwo. Każdy rywal musiał się z nim namęczyć nim zanim zdołał go pokonać, tak w wadze ciężkiej jak i teraz w półciężkiej w jakiej odbędzie się pojedynek.

Dla miejscowej publiczności atrakcją będzie udział dwóch zawodników: Michała Patana (0-0) i Sławomira Wasiaka (0-0). Ich trener Radosław Szpakowski z Fight Team MMA Brodnica, miał także wziąć udział w walkach, ale jest kontuzjowany. Mimo to jego zawodnicy są świetnie przygotowani i Michał Grzebieniewski (0-0) a nawet Radosław Tomaszewski (1-0) uczestnik największej litewskiej gali Bushido FC mogą się obawiać tych starć.

Zabraknie niestety autora najszybszego nokautu w polskim MMA Ivhana Bibiatova, który jest przeziębiony i zastąpi go Azamat Mustafaev (o-0) z Okniński Team w walce z Kamilem Selwą (0-0) ze Spartakusa Rzeszów.

Gala jest już dopięta na ostatni guzik i tylko wypada oczekiwać na świetne widowisko. Całość poprowadzi jako konferansjer Krzysztof Skrzypek z Poznania, który świetnie wypadł w tej roli na Fighters Arena 3 a także wcześniej na galach Night Of Champions. Nieprzypadkowo jest to też nasz redakcyjny współpracownik. Gościem honorowym gali będzie sam Mamed Khalidov, największa polska gwiazda MMA. Nasza Redakcja jest patronem tego wydarzenia i oczywiście będzie obecna na gali, skąd podamy bezpośrednio wyniki i opiszemy wydarzenie. Poniżej pełna karta walk:

Walka wieczoru
Boks 81 kg: Dariusz Polmański (Polska) vs Lars Henkel (Niemcy)

Superfight
K-1 91 kg: Paweł Zaremba (Kokoro Gym Grudziądz) vs Grzegorz Kanawka (Corpus Gdańsk)

PLMMA 6
+93 kg: Michał Andryszak (Fighting Division Bydgoszcz) vs Robert Maruszak (PowerPit Gym Gdańsk)
+93 kg: Michał Grzebieniewski (MMA Gerke Grudziądz) vs Michał Patan (Fight Team MMA Brodnica)
93 kg: Adam Okniński (Okniński Team) vs Janusz Dylewski (Dylu Team Iława)
84 kg: Mateusz Andrzejczuk (Okniński Team) vs Artur Wisocki (MMA Gerke Grudziądz)
77 kg: Radosław Tomaszewski (Okniński Team) vs Sławomir Wasiak (Fight Team MMA Brodnica)
66 Kg: Azamat Mustafaev (Okniński Team) vs Kamil Selwa (Spartakus Rzeszów)
61 kg: Hovhanes Kchahatryan (Okniński Team) vs Michał Lelek (Spartakus Rzeszów)