free templates joomla

Oli Thompson i Satoshi Ishii zwyciężają na Inoki Genome Fight 4

Oli Thompson vs BarnettW sobotę 29-go sierpnia w Tokio w Japonii, odbyła się kolejna gala Inoki Genome Fight 4, organizacji Inoki Genome Federation (IGF) zarządzanej przez legendarnego zapaśnika Antonio Inoki. W dwóch głównych walkach wieczoru mistrz olimpijski w Judo Satoshi Ishii (14-4) pokonał przez duszenie zza pleców Williama Penna (7-5) z USA a Anglik Oli Thompson (15-8) mocno otyłego ważącego 152 kg Chrisa Barnetta (13-2) także z USA.

W przypadku walki Anglika znanego z występów w KSW i jego rywala, był to półfinał turnieju wagi ciężkiej i na kolejnej wystąpi on w finale. W drugim półfinale Fernando Rodrigues Jr. z Brazylii pokonał Yosefa Ali Mohammada ze Szwecji.

Thompson głównie wygrał dzięki dobrej pracy bokserskiej i kondycji. Barnett ważył najwięcej w karierze i na pewno w tej materii nie powiedział ostatniego słowa. Mierzy on tylko 176 cm i waga 200 kg na pewno nie będzie dla niego problemem. Świetnie zapowiadający się niegdyś zawodnik MMA dziś może śmiało myśleć o przejściu do... sumo. W pojedynku z Thompsonem prawie nie istniał i Anglik wygrał zasłużenie.

Brazylijczyk Fernando Rodrigues Jr., który pokonał Yosefa Ali Mohammada nie pokazał niczego poza chaotyczną stójką. Wygraną w równym stopniu zawdzięcza sobie co i sędziemu, który przerywał pojedynek w niekorzystnych dla niego sytuacjach a on sam ratował się wylatywaniem za liny. To był też kolejny dowód na to, iż ring nie nadaje się do walki MMA i czasem wygrywa słabszy zawodnik.

Bardzo szybko także walkę zakończył legendarny japoński fighter Kiuma Kunioku (35-26-9), który zdemolował rodaka Yutę Kaneko (7-1-2) w zaledwie 16 sekund. Podczas gali w walkach wrestlingu udział wzięli japońscy gwiazdorzy MMA: mistrz Deam Shinya Aoki, który pokonał Daichi Hashimoto i Kazuyuki Fujita. Weteran Pride pokonał Sawada Atsushi. Obaj wygrali przez duszenia.

Komplet wyników:

Turniej wagi ciężkiej - półfinały
+93 kg: Oli Thompson (Anglia) pokonał Chrisa Barnetta (USA) przez decyzję 3-0
+93 kg: Fernando Rodrigues Jr. (Brazylia) pokonał Yosefa Ali Mohammada (Szwecja) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:39 min)

Superfight
+93 kg: Satoshi Ishii (Japonia) pokonał Williama Penna (USA) przez poddnie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (3:07 min)
+93 kg: Justin Willis (USA) pokonał Rizvana Kunieva (Rosja) przez decyzję 3-0
70 kg: Kiuma Kunioku (Japonia) pokonał Yuta Kaneko (Japonia) przez TKO w 1 rundzie (0:16 min)