free templates joomla

Polska vs Węgry czyli najtrudniejsze wyzwanie przed Polakami na DSF Kickboxing Challenge w Płocku!

DSF Kickboxing Challenge Płock - Polska vs Węgry Drodzy kibice i fani sportów walki, organizacja DSF Kickboxing Challenge pragnie oficjalnie ogłosić zestawienia najważniejszego punktu gali w Płocku, w dniu 18-go września 2015 roku, którym będzie międzynarodowy mecz Polska kontra Węgry. W hali Orlen Arena dojdzie do trzech pojedynków w formułach K-1 i Full-contact pomiędzy naszymi reprezentantami i węgierskimi gośćmi. Klasa naszych rywali nie podlega dyskusji i będzie to najtrudniejszy mecz w historii gal DSF Kickboxing Challenge.

I tak, pierwszy pojedynek meczu, w formule Full-contact, w wadze półśredniej, stoczą: 27-letni Gábor Görbics, reprezentujący klub Titan SE, i Piotr Odważny z poznańskiego KKS Sporty Walki Poznań. Nazwisko zobowiązuje, a odwaga będzie potrzebna Polakowi, bowiem Węgier to dwukrotny mistrz Europy WAKO i mistrz interkontynentalny WKN, a także  triumfator World Combat Games z 2013 roku. W sierpniu bieżącego roku zdobył tytuł mistrza Venum Victory World Series pokonując świetnego Francuza, Mehdi Zatout. Ma za sobą 32 zwycięstwa w 34 walkach, a 11 z nich zakończył nokautem.
Piotr Odważny nie ma tylu tytułów na koncie, ale posterunkowy z IV Kompanii Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zdobył tytuł Mistrza Polski w tym roku i będzie uczestnikiem MŚ w Dublinie. Dla niego to szansa na przeskok o wiele pozycji w rankingach, jeśli pokona Węgra.

W kolejnej walce na zasadach K-1, zawodnik, który wdarł się przebojem do krajowej czołówki, 20-letni Jan Lodzik z Tajfuna Legionowo zmierzy się z liczącym 22 lata Robertem Genczei z Energie Gym. Lodzik należy do elitarnego grona zawodników DSF Kickboxing Team, a na koncie ma tytuły Mistrza Polski i był drugim zawodnikiem Pucharu Świata. Czeka go jednak ciężkie zadanie. Genczei to mistrz Węgier w formule K-1 i Muay Thai. Był też drugim zawodnikiem Mistrzostw Europy WAKO, a na jego koncie widnieje 31 zwycięstw w 43 walkach z czego 8 zakończył przez nokaut. W ostatniej walce na gali Venum Victory World Series pokonał rodaka Davida Szappanosa nokautując go w 3 rundzie i zdobywając tytuł Zawodowego Mistrza Węgier w formule K-1.

Koniec wieńczy dzieło i być może na barkach Mistrzyni Świata i posiadaczce pasa DSF Kickboxing Challenge, Dorocie Godzinie z X Fight Piaseczno, spocznie ciężar ustalenia wyniku meczu. Jej rywalką będzie wicemistrzyni Europy WAKO, Gabriella Busa z Tigers Sada Team. 29-letnia Polka będzie faworytką tego pojedynku i nie ma co tego ukrywać. Licząca 26 lat Gabriella ma wiele sukcesów, ale bledną one przy sukcesach Polki. Podopieczna pierwszego polskiego Mistrza Świata Piotra Siegoczyńskiego ma za sobą 5 wygranych zawodowych walk na galach DSF i nie zamierza na tym poprzestać. Węgierka może być jej kolejną „ofiarą”.

Ważne jest to, iż będzie to pierwsza historyczna konfrontacja polskiego i węgierskiego Kickoboxingu w obu formułach na niwie zawodowej. Nasze bratnie kraje łączy wiele wspólnego i wielokrotnie Polacy rywalizowali z Węgrami i na Węgrzech w Sportach Walki. To właśnie na Węgrzech po raz pierwszy w 1985 roku Polska Reprezentacja wzięła udział w MŚ w Kickboxingu i Piotr Siegoczyński w Budapeszcie zdobył pierwszy złoty medal. Dziś Piotr Siegoczyński jest Dyrektorem Sportowym gal DSF Kickboxing Challenge.

Tak więc historia zatoczyła koło i zawodnicy z obu krajów tym razem będą mogli zmierzyć się ze sobą w Kickboxingu. Sprawa wyniku jest sprawą otwartą, bowiem  z obu stron staną do boju najlepsi z najlepszych w swoich kategoriach wagowych. Mistrzowie świata, mistrzowie Europy, krajowi czempioni pokażą widzom to co najlepsze w tym sporcie.Warto przyjść i oglądać ich zmagania. Wygrają lepsi niezależnie od tego czy będą to Polacy, czy Węgrzy, ponieważ jak mówi stare przysłowie - „Polak Węgier, dwa Bratanki...”

Zapraszamy do zakupu biletów na galę DSF Kickboxing Challenge „Polska vs Węgry” w Płocku w sprzedaży internetowej przez stronę www.eventim.pl oraz w sieci punktów sprzedaży firmy Eventim.