free templates joomla

FEN 8 Summer Edition: relacja i wyniki na żywo!

FEN 8 wyniki Dzisiaj, 31 lipca 2015 roku, w kołobrzeskiej hali "Milenium" odbywa się gala FEN 8 "Summer Edition", podczas której będziemy oglądać 9 walk MMA oraz jeden pojedynek w kickboxingu, mający status walki wieczoru.

Zapraszamy do śledzenia wyników i relacji na żywo.Undercard

MMA 66 kg: Sebastian Kotwica vs Łukasz Demczur
Kotwica szybko zdołał obalić Demczura, a juz w parterze również nie potrzebował wiele czasu, żeby przejść do dosiadu. Przez dłuższy czas Demczur nieźle się bronił, gdyż przykleił się do rywala. Jednak Kotwica, podopieczny Tomasza Drwala, zdołał przełamać defensywę przeciwnika, zasypał go uderzeniami i po chwili poddał go duszeniem zza pleców na sekundy przed końcem pierwszej rundy.

Wynik: Sebastian Kotwica (Szkoła Walki Drwala) pokonał Łukasza Demczura (Samolewski Team Poznań) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie

MMA 77 kg: Michał Golasiński vs Rafał Lewoń
Lewoń ruszył z akcjami bokserskimi od samego początku. Golasiński starał się wykorzystać swoją przewagę wzrostu i zasięgu, żeby unikać ofensywnie usposobionego oponenta, lecz mu się to nie udało. Lewoń bowiem trafił mocno Golasińskiego, poszedł za ciosem i złapał go w gilotynę w stójce. Golasiński odklepał, lecz sędzia zareagował z pewnym opóźnieniem, przez co fighter na chwilę odpłynął. Duży sukces pochodzącego z Kołobrzegu Lewonia, którym sprawił dużą radość lokalnym kibicom.

Wynik: Rafał Lewoń (Szczerek Fight Team Kołobrzeg) pokonał Michała Golasińskiego (Contender Kamienna Góra)
przez poddanie (duszenie gilotynowe w stójce) w 1 rundzie

MMA 70 kg: Jacek Kreft vs Mateusz Rębecki
Rębecki sprowadza na ziemię Krefta i pracuje intensywnie nad poddaniem. Kreft był w stanie przez pewien czas opierać się znakomitemu grapplerowi, ale generalnie musiał przez cały czas bronić się przed ofensywnymi zapędami rywala. W końcu Rębecki wyciągnął dźwignię na rękę, a Kreft został zmuszony do jej odklepania!

Wynik: Mateusz Rębecki (Berserkers Team Szczecin) pokonał Jacka Krefta (Mad Dogs Gdynia) przez poddanie (dźwignia na rękę) w 1 rundzie

MMA 93 kg: Krzysztof Pietraszek vs Marcin Wójcik
Wójcik idzie po obalenie, Pietraszek kontruje gilotyną, ale Wójcik rzuca nim efektownie o matę! Wójcik pracuje w parterze z góry, chociaż Pietraszek starał się z dołu wyciągnąć kimurę, ale bezskutecznie. Walcząc z dosiadu Wójcik zasypał oponenta uderzeniami, aczkolwiek Pietraszek był w stanie przetrzymać ten napór. Lecz gdy po chwili Wójcik założył mu trójkąt rękoma, musiał się poddać. Czwarta walka, czwarte poddanie w pierwszej rundzie!

Wynik: Marcin Wójcik (GŁD Piła) pokonał Krzysztofa Pietraszka (Elita MMA Ełk) przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w 1 rundzie

MMA 90 kg: Alex O'Toole vs Maciej Różański
O'Toole atakuje, Różański spokojnie przetrzymał ten napór i przenosi ten pojedynek do parteru. Zawodnik ze Szczecina z pozycji bocznej wyizolował nogami rękę Anglika i rozpoczął szturm przy pomocy uderzeń. Tę nawałnicę musiał przerwać sędzia. Pięć bojów na karcie wstępnej i wszystkie skończyły się już w pierwszych rundach!

Wynik: Maciej Różański (Berserkers Team Szczecin) pokonał Alexa O'Toole'a (Anglia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie

Główna karta

MMA +93 kg: Łukasz Borowski vs Akop Szostak
Wymiany uderzeń rozpoczynają to starcie. Z furią rusza do przodu Szostak, ale Borowski odpowiada kolanem na głowę! Szostak obala rywala i nie daje Borowskiemu okazji do rozwinięcia skrzydeł, gdyż bombarduje go uderzeniami, miał nawet okazję do założenia klucza na rękę. Drugą rundę niemal w całości obaj spędzili w parterze, a Szostak kontynuował swoją dominację. Borowski z najwyższym trudem przetrwał do przerwy. Po niej obaj wyglądali na potwornie zmęczonych. Borowski w trzeciej rundzie rzucił wszystko co miał w serię ciosów, które z pewnością zamroczyły Szostaka. Tym niemniej Szostak przetrwał trudny moment, zaliczył na swoje konto kolejne sprowadzenie do parteru i przy siatce rozbijał uderzeniami oponenta aż do końcowego gongu. Pierwsza dzisiejszego wieczora walka na pełnym dystansie. Zwycięzcą zostaje Akop Szostak!

Wynik: Akop Szostak (S4 Fight Team Warszawa) pokonał Łukasza Borowskiego (Elitarni MMA Team Oborniki Śląskie) przez decyzję 3-0 (30-28, 30-27, 30-26)

MMA 77 kg: Paweł Żelazowski vs Artur Piotrowski
Obaj poszli na wymianę, ale z początku o wiele lepiej radził sobie w nich Piotrowski, który dobrym balansem i pracą na nogach był nieuchwytny dla Żelazowskiego. W dodatku wykorzystywał swoje świetne warunki fizyczne do atakowania ciosami prostymi i kolanami. Doprowadził także do rozcięcia u Żelazowskiego, wobec czego konieczna była chwila przerwy. Po niej Żelazowski zdołał przyprzeć przeciwnika do siatki i atakował go kolanami. Końcówka otwierającej rundy to ciosy z góry w jego wykonaniu. W drugiej rundzie Żelazowski znokautował Piotrowskiego prawym sierpowym!

Wynik: Paweł Żelazowski (Dziki Wschód Biała Podlaska) pokonał Artura Piotrowskiego (Ronin Gold Team Koszalin) przez KO (prawy sierpowy) w 2 rundzie

MMA 70 kg: Roman Szymański vs Paweł Kiełek
Szymański z impetem rusza na Kiełka i wysyła go na deski po swoich obszernych ciosach. Kiełek w rozpaczliwej obronie, a Szymański już w parterze bezkarnie obija go i na sekundy przed końcem rundy idzie po balachę, ale było za mało czasu na wykończenie. W drugiej rundzie Szymański dalej jest w gazie, idzie do parteru, uderza i szuka okazji na poddanie. Totalna dominacja. Trzecia runda przez pewien czas zapowiadała się podobnie, ale bezradny do tej pory Kiełek odżywa. Przetacza oponenta i z furią wyprowadza uderzenia! Szymański jednak umiejętnie się bronił i dowozi do końca pewną wygraną na kartach sędziowskich. Świetny pojedynek i niespodziewane rozstrzygnięcie!

Wynik: Roman Szymański (Linke Gold Team Poznań) pokonał Pawła Kiełka (Berkut Arrachion Olsztyn) przez decyzję 3-0 (29-26, 29-26, 29-27)

MMA 77 kg: Emil Weber Meek vs Albert Odzimkowski
Pełna zwrotów akcji potyczka zakończona już w pierwszej rundzie! Weber Meek rozpoczyna latającym kolanem,
Odzimkowski skontrował, a po chwili Norweg posyła go na deski! Weber Meek atakuje uderzeniami młotkowymi, Odzimkowski ratuje się przylepieniem się do jego nóg. Polak zdołał się z tego otrząsnąć i obala Webera Meeka. Wstają i Odzimkowski zaczyna regularnie trafiać swoimi akcjami, Norweg wyraźnie odczuwa siłę tych ciosów, po całej ich serii w narożniku osuwa się na deski, Odzimkowski dalej naciera. Sędzia wkracza, by przerwać to gradobicie! Kapitalny pojedynek i wielki powrót do gry Alberta Odzimkowskiego!

Wynik: Albert Odzimkowski (Szkoła Walki Drwala) pokonał Emila Webera Meeka (Norwegia) przez TKO w 1 rundzie

Walka wieczoru

KB 95 kg: Andre Schmeling vs Tomasz Sarara
Bardzo wyrównana konfrontacja. Pierwszą rundę Schmeling otworzył zaskakującym i co najważniejsze celnym backfistem. Niemiec radził sobie bardzo dobrze, wyprowadzając mocne uderzenia. Sarara największą uwagę przykładał do akcji na korpus Niemca, zarówno uderzeń jak i kopnięć. Szczególnie to było widać w najlepszej dla fightera z Krakowa rundzie drugiej. Trzecia znów była zacięta i do końca Sarara musiał pozostać uważny, żeby nie dać się zaskoczyć zdeterminowanemu rywalowi. Ostatecznie na punkty triumfował Sarara, ale nie był to dla niego łatwy bój.

Wynik: Tomasz Sarara (Wisła Kraków/Team Mr. Perfect) pokonał Andre Schmelinga (Niemcy) przez decyzję 3-0 (30-28, 30-27, 30-28)