free templates joomla

Przemoc domowa w MMA w programie HBO Real Sports!

War Machine Związana ze środowiskiem bokserskim telewizja HBO pokazała, po której stronie barykady, jeśli chodzi o sporty walki, stoi. Amerykański gigant w swoim programie Real Sports, który został wyemitowany w dniu wczorajszym skupił się na negatywnym aspekcie MMA, czyli wybiórczo zajęła się tematem przemocy, jakiej dopuszczają się zawodnicy MMA.

W roli głównej wtorkowego odcinka wystąpiła znana gwiazda filmów porno, Christy Mack, która została pobita przez jej partnera, weterana UFC i Bellatora, War Machine znany wcześniej jako Jon Koppenhaver.
Mack nie pozostawiła suchej nitki na swoim byłym partnerze mówiąc, że od dawna stosował wobec niej przemoc , zwłaszcza gdy był akurat na cyklu sterydowym. Wina zawodnika oczywiście nie podlega dyskusji, natomiast Mack zapytana, dlaczego od razu nie odeszła od znęcającego się nad nią zawodnika, odpowiedziała, że nie zawsze podejmuje dobre decyzje. "Aktorka" wykorzystała owy incydent i sam odcinek na HBO do promocji swojej osoby, gdyż wiele kwestii wypowiedzianych przez nią podczas programu było kompletnie nowych, a niektóre nawet sprzeczne z jej wcześniejszymi słowami, na przykład kwestia gwałtu, którą na twiterze pochwalił się War Machine, a po nagonce na niego w tym serwisie w obronę wzięła go jego partnerka.

Oczywiście nie da się ukryć, że materiał HBO jest prawdziwy, bowiem często czytamy doniesienia prasowe o przemocy domowej, jakiej dopuszczają się zawodnicy MMA. Najświeższym przykładem jest Travis Browne, który przez zarzuty o stosowanie przemocy domowej został odsunięty od udziału w UFC Fan Expo. Browne i War Machine nie są jedyną "inspiracją" dla HBO, bowiem wcześniej przemocy domowej dopiszczali się: Jason Miller, Josh Grispi, Thiago Silva, Anthony Johnson, Abel Trulijo i kilku innych zawodników.

Oczywiście sprawa dotyczy nie tylko zawodników MMA, ale pokazująca boks, i to obecnie w tym gorszym wydaniu, telewizja HBO chwyta się wszelkich sposobów, by przyciągnąć fanów MMA do oglądania boksu, przedstawiając zawodników jako bestie. Co ciekawe według telewizji wskaźnik przemoc y jakiej dopuszczają się zawodnicy MMA wobec kobiet dwukrotnie przekracza normę krajową. Trudno się nie zgodzić z takim "faktem" bowiem ludzi w Stanach mieszka o wiele więcej niż jest zawodników MMA i nie każdy przypadek przemocy domowej jest zgłaszany. Nie mniej jednak materiał miał na celu obrzydzenie MMA widzom i najprawdopodobniej spowoduje więcej publikacji ze strony byłych i obecnych partnerek zawodników MMA, mówiących o stosowanej przez nich przemocy.