free templates joomla

TopKing World Series 4: Buakaw, Grigorian, McAllister i Dzhaniev w decydującej rozgrywce!

TopKing World Series 4 Po ponad półrocznym oczekiwaniu zapadną decydujące rozstrzygnięcia w turnieju Muay Thai dla zawodników kategorii do 70 kg, organizowanym przez TopKing World Series. W dniu 28 lipca 2015 roku w Hongkongu najlepsza czwórka tych zmagań, wyłoniona podczas wcześniejszych gal, zawalczy o końcowy triumf, a  obsada zapewnia ekscytujące boje.

Nie znamy jeszcze par półfinałowych, najprawdopodobniej tak jak przy okazji starć ćwierćfinałowych dojdzie do losowania zestawień w przeddzień gali. Na pierwszy plan wśród uczestników wysuwa się Buakaw Banchamek (223-22-12), który w optymalnej formie jest murowanym faworytem do wygranej. W drodze do półfinału Taj wyeliminował Zhanga Chunyu oraz Dmytro Konstantinova.

Pozostałych jednak nie wolno lekceważyć. Marat Grigorian (43-7-1) z pewnością jest niezwykle podbudowany spektakularnym sukcesem na niedawnym turnieju K-1 w Japonii, gdy skończył wszystkie pojedynki przed czasem. Ormianin zaprezentuje się w Hongkongu dzięki zwycięstwom nad Abrahamem Roqueni'm i Seyedisą Alamdarnezamem.

Reece McAllister (47-6-1) z kolei wyeliminował z turnieju Marcina Parchetę, nie dając mu żadnych szans w ćwierćfinale, gdyż znokautował go już w pierwszej rundzie. Wcześniej zaś Anglik pozbawił złudzeń co do dalszego udziału w rywalizacji Crice'a Boussoukou, także kończąc go w premierowym starciu.

Ostatnim uczestnikiem jest Khayal Dzhaniev (10-2). Najmniej znany w tym towarzystwie Rosjanin trochę po cichu przedostał się na galę finałową. Żeby tak się stało, musiał najpierw wygrać ze swoimi rywalami, jak się okazało na punkty: z Veselinem Veselinovem oraz z Niclasem Larsenem.

W superfightach wystąpi aż czterech Tajów. Najciekawiej na papierze zapowiada się bój między Pakornem P.K. Saenchai Muay Thai Gym (174-41-5), mistrzem organizacji Yokkao, a Białorusinem Dmitry'm Varetsem.

Karta walk:

Uczestnicy turnieju
70 kg: Buakaw Banchamek (Tajlandia)
70 kg: Marat Grigorian (Armenia)
70 kg: Reece McAllister (Anglia)
70 kg: Khayal Dzhaniev (Rosja)

Superfighty
Pakorn P.K. Saenchai Muay Thai Gym (Tajlandia) vs. Dmitry Varets (Białoruś)
Thongchai Sisongpeenog (Tajlandia) vs. Colin Law (Hongkong)
Rungravee Sasiprapa (Tajlandia) vs. Wei Ning Hui (Chiny)
Sittisak Petchphayathai (Tajlandia) vs. Matt Embree (Kanada)