free templates joomla

M-1 Challenge 35: Alexander Emelianenko vs Jeff Monson

Emelianenko vs Monson31 letni Rosjanin Aleksander Emelianenko (21-5) i amerykański weteran MMA Jeff "Snowman" Monson (46-13) z Ameriacan Top Team, zmierzą się ze sobą podczas gali M-1 Challenge 35, która będzie mieć miejsce w hali Lodowego Pałacu Sportu w St. Petersburgu (Rosja) w dniu 15-go listopada.

Dla Monsona będzie to drugi występ przeciwko członkowi rodziny Emelianenko po sławetnym laniu jakie zebrał równo rok wcześniej od starszego z braci Emelianenko, Fiodora. Fiodor był wówczas w kompletnym chaosie po porażce z Danem Hendersonem, Antonio Silvą i Fabricio Werdumem. Monson wówczas pospieszył z pomocą i "pomógł" w wyjściu z depresji i poprawieniu humorów Rosjanom, wierzącym w mit "najniebezpieczniejszego człowieka naszej planety" jakim był niegdyś Emelianenko. Monson znany też jako wielbiciel idei Kraju Rad, związał się wówczas kontraktem z M-1 Global. Będzie to trzeci występ Amerykanina w ramach rosyjskiej organizacji M-1 Global.

Aleksander Emelianenko zaś w ostatni weekend pokonał Łotysza Konstantina Gluhova na punkty. Okupił to złamanym nosem i mocno poobijaną twarzą. Tym nie mniej odniósł zwycięstwo podonie jak w ostatniej walce Monson Obaj są weteranemi legendarnej japońskiej organizacji Pride. Wielu liczyło na pojedynek Emelianenko vs Kenny Garner. Już raz walka została odwołana a Amerykanin dzierży pas mistrza wagi ciężkiej rosyjskiej organizacji, po zwycięstwie z Guramem Gugenishvili z Gruzji w drugim pojedynku między nimi.  Niestety tak jak przypuszczaliśmy - AE nie czuje się najprawdopodobniej jeszcze na siłach by sięgnąć po pas M-1 Global, ale pokonanie 41 letniego grapplera pokaże czy choćby ma cień szansy na to.