free templates joomla

Invicta 13: Cris Cyborg znów demoluje i zaczepia Rondę Rousey - wyniki!

Invicta FC 13 Cris CyborgW czwartkowy wieczór w Nevadzie odbyła się gala Invicta 13. W stolicy hazardu, Cristiane "Cyborg" Justino (14-1) udanie obroniła po raz kolejny pas mistrzyni Invicty w wadze piórkowej stopując w zaledwie 45 sekund Faith Van Duin (5-2). Oprócz tego odbyły się również walki o dwa inne pasy.

Kilka sekund przed przerwaniem walki Duin odwróciła głowę od rywalki i wtedy przyjęła potężny prawy, po którym została trafiona również kolanem, które rzuciło ją na matę, a późnej do akcji wkroczył sędzia Steve Mazzagatti zanim Van Duin przyjęłaby za wiele ciosów. Oczywiście po walce Brazylijka nie omieszkała zaczepić Rondy Rousey, do której przymierzana jest od dłuższego czasu. Wszyscy oczywiście czekamy na walkę dwóch najlepszych zawodniczek w MMA i mamy nadzieję, że dojdzie do niej szybciej, niż do walki Floyda Mayweathera z Mannym Pacqiao.

W walce o wakujący tytuł mistrzyni wagi koguciej, Tonya Evinger (16-5) przez ponad trzy rundy obijała Irene Aldanę (5-2), by w czwartej pozwolić sędziemu Markowi Smithowi przerwać pojedynek. Już w pierwszej rundzie Evinger rzuciła rywalkę na deski obszernym prawym, a później zdobyła dosiad i próbowała nawet dźwigni na łokieć. Przed walką raportowano, że Aldana złapała grypę, ale jakimś cudem nie chciała się poddać, mimo, że jej ręka wyginała się w wielu dziwnych kierunkach. Kolejne rundy wyglądały podobnie i Evinger nie pozostawiła najmniejszych złudzeń co do tego, kto powinien wygrać ten pojedynek i jest lepszą fighterką.

Akaya Hamasaki (12-1) zaskoczyła fanów odbierając pas mistrzyni wagi atomowej Hercii Tiburcio (9-3) pokonując ją niejedno głośną decyzją sędziów. Pojedynek obfitował w wiele ciekawych akcji parterowych oraz stójkowych i mógł się podobać wytrawnym fanom MMA. Japonka wygrała walkę głównie dzięki swoim zapasom, z których zrobiła użytek. Poniżej pełne wyniki gali.

Komplet wyników:

Walka wieczoru - Pojedynek o pas wagi piórkowej:
66 kg: Cristiane Justino pokonała Faith Van Duin przez TKO (seria ciosów) w 1 rundzie  (0:45 min)

Pojedynek o pas wagi koguciej
61 kg: Tonya Evinger pokonała Irene Aldanę przez TKO (seria ciosów) w 4 rundzie (4:38 min)

Pojedynek o pas wagi atomowej:
48 kg: Ayaka Hamasaki pokonała Hericię Tiburcio przez decyzję 2-1 (47-48, 48-47, 49-46)

Pozostałe walki
61 kg: Pannie Kianzad pokonałą Jessicę Rose Clark przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-27)
48 kg: Amber Brown pokonała Catherine Costigan przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (3:34 min)
52 kg: Jamie Moyle pokonała Amy Montenegro przez decyzję 2-1 (29-28, 28-29, 29-28)
66 kg: Amber Leibrock pokonała Marinę Shafir przez TKO (seria ciosów) w 1 rundzie (0:37 min)