free templates joomla

ONE Championship 29: Bibiano Fernandes vs. Toni Tauru o pas w wadze koguciej!

ONE 29 Organizacja ONE Championship w przyszłym tygodniu, 18 lipca 2015 roku po raz pierwszy zawita na teren Myanmaru (Birmy), do największego miasta tego kraju, Rangun. Na gali ONE Championship 29: Kingdom of Warriors zobaczymy przede wszystkim zawodników lokalnych. Tym, co zdecydowanie najbardziej przykuwa uwagę obserwatorów to walka o tytuł mistrza organizacji w kategorii koguciej. Do trzeciej jego obrony stanie Bibiano Fernandes (17-3), zaś jego oponentem będzie Toni Tauru (10-1-1).

I trzeba od razu zaznaczyć, że rywalizacja ta może przeistoczyć się w prawdziwą bitwę parterową, gdyż obaj właśnie w tej płaszczyźnie czują się najpewniej. Zwłaszcza Fernandes posiada ogromny luz, rywalizując ze swoimi rywalami na ziemi, a tytuł mistrza świata w BJJ z roku 2006 mówi sam za siebie, jeśli chodzi o jego referencje. Tym niemniej jego fiński przeciwnik również potrafi oczarować w parterze.

Fernandes już od siedmiu pojedynków jest niepokonany w MMA. Po zdobyciu tytułu ONE Championship w październiku 2013 roku, bronił go jak do tej pory dwukrotnie. W maju ubiegłego roku wypunktował Masakatsu Uedę, a w grudniu poddał duszeniem zza pleców Dae-Hwan Kima. 35-letni Brazylijczyk obecnie trenuje w kanadyjskim Vancouver. Jest uważany za najlepszego zawodnika wagi koguciej, który jeszcze nie miał okazji rywalizować dla UFC.

Tauru również zalicza imponującą serię zwycięstw, gdyż jest ich aż dziesięć z rzędu, a siedem ostatnich to triumfy przez poddania. Pod kątem wspomnianych umiejętności parterowych, Fin szczególnie upodobał sobie duszenia zza pleców, a raz nawet udało mu się wygrać przez rzadko oglądaną gogoplatę. Tauru to mistrz organizacji Cage Warriors, a pas zdobył w swoim ostatnim starciu, w październiku 2014 roku, gdy poddał Cory'ego Taita w czwartej rundzie.

Karta walk:

Półfinały turniej w wadze piórkowej
66 kg: Hlit Hlit Lay (Myanmar) vs. Tha Pyay Nyo (Myanmar)
66 kg: Min Htet Zaw (Myanmar) vs. Myo Man Thit (Myanmar)

Półfinały turnieju w wadze lekkiej
70 kg: Thway Thit Aung (Myanmar) vs. Saw Thae Oo (Myanmar)
70 kg: Dawna Aung (Myanmar) vs. Saw Ba Oo (Myanmar)

Superfighty
66 kg: Phoe Thaw (Myanmar) vs. Kyal Sin Htoo (Myanmar)
70 kg: Saw L Lay (Myanmar) vs. Saw Hla Doe (Myanmar)

Walka o mistrzostwo ONE Championship w wadze koguciej
61 kg: Bibiano Fernandes (Brazylia) vs. Toni Tauru (Finlandia)