free templates joomla

Buakaw Por Pramuk vs Manny Pacquaio?

Buakwa vs PecquiaoOd wczoraj wszystkie media w Tajlandii awizują możliwość walki pokazowej wielkiej gwiazdy Muay Thai i dwukrotnego mistrza K-1 MAX, Buakawa Por Pramuka z legendarnym filipińskim mistrzem boksu Manny Pacquaio, pod koniec roku w ramach tradycyjnego święta Urodziny króla Tajlandii, Ramy IX, który nazywa się też Bhumibol Adulyadej i 5-go grudnia przypadną jego 85 urodziny.

Dla Tajów ten dzień jest wyjątkowy a dodatkowo połączony z Dniem Ojca. Somchai Charoensombat z Sports Writers Association i boxerski promotor Narongwas Buamas, przedstawili ten pomysł niejakiemu Charin Suankaew'owi, prezydentowi fundacji King Rama IX The Great Foundation. Wyjątkowy jest też status 30 letniego Buakawa, nazywającego się naprawedę Sombat Banchamek. Człowiek, który rozsławił Tajlandię na całym świecie i jest jedną największych ikon sportów walki jest jak się mówi potocznie: jest świętością w swoim kraju. Gdy był w sporze z promotorami grupy Por Pramuk i zagroził zakończeniem kariery - poderwał do działania sfery rządowe kraju i przy ich mediacji udało się go namówić do powrotu na ring. Statusu Filipińczyka zaś nikomu tłumaczyć nie trzeba, bo on ma popularność nie tylko na Filipinach, ale na całym świecie.

"Pozostaje tylko pytanie za ile (pieniędzy) Pacquiao zdecyduje się zażądać za taką walkę" - powiedział Pan Somchai. Dodatkowo dodał, iż leci do Manili uzgodnić wszystkie warunki kontraktu. Co ciekawe, ta walka na pewno nie odbędzie się w tym dniu (5 grudnia), bowiem trzy dni później Manny walczy w las Vegas. Po tym terminie jest "do wzięcia". Na razie nie jest wiadomo, czy takie starcie odbędzie się w boksie czy może Muay Thai, choć ta ostatnia możliwość jest mało realna porównując umiejętności Buakawa i Pacquiao, chociaż przy pokazowej formule, Filipińczyk może się zdecydować. Ważny człowiek boksu w tamtejszym rejonie świata, Damrong Simakajornboon, sekretarz wykonawczy Asian Boxing Council wierzy w tę idę i twierdzi, że jest bardzo prawdopodobna. No cóż, wypada zatem uzbroić się w cierpliwość i kto wie? Może doczekamy takiej walki wielkich mistrzów.

Ta walka może przyćmić wielce oczekiwany powrót na ring zbliżającego się do 40-tki pierwszego mistrza olimpijskiego w boksie a wcześniej mistrza Muay Thai Somraka Sor Khamsinga w boksie walczącego jako Somluck Kamsing. On także był wielką sportów walki i miał walczyć z aktorem Jeanem-Claude Van Dammem a ostatecznie zostanie mu jako rywal były mistrz stadionu Rajadamnern Yodwanpadet Suwanwichit. Mistrz ekranu od trzech lat "przygotowuje się do tej walki" i z każdym rokiem nieubłaganie się ona oddala a JCVD ma już 52 lata, które skończy...w grudniu. Tak więc Tajowie już mają czym żyć i pisać w kontekście ukochanego tajskiego boksu, walk i wielkich mistrzów. Co potrafi Buakaw w pokazowych walkach, prezentujemy ponieżej. W jednym występuje z ważącym 30 kg więcej Alainem Nagalanim i z lżejszym 5 krotnym mistrzem Lumpinee Saenchai'em.