free templates joomla

M-1 Challenge 59: Michał Wiencek vs. Shavkat Rakhmonov!

M-1 Challenge 59Dnia 3 lipca 2015 roku organizacja M-1 Global zawita do Kazachstanu, a dokładnie do jego stolicy Astany. Tam odbędzie się gala M-1 Challenge 59, na której zobaczymy w akcji m.in. Michała Wiencka (5-2) w pojedynku w kategorii półśredniej z Shavkatem Rakhmonovem (2-0). Zostanie on prawdopodobnie umieszczony na karcie wstępnej.

Wiencek, reprezentujący Berserkers Team Bielsko-Biała ma już za sobą udany debiut w Rosji, gdy na kwietniowym M-1 Challenge 56 poddał duszeniem zza pleców w końcówce walki Rustama Gadzhieva. Oprócz zwycięstwa nad zawodnikiem z Dagestanu cennym osiągnięciem w dorobku 21-latka jest także wygrana nad Michałem Golasińskim z czerwca 2014 roku. Drugie z rzędu zwycięstwo dla M-1 Global może mu otworzyć szerzej furtkę do zwojowania wagi półśredniej w tej rosyjskiej organizacji.

Jego pochodzący z Kazachstanu rywal ma skromniejsze doświadczenie zawodowe, ale w obu stoczonych pojedynkach triumfował już w pierwszych rundach. W październiku poddał trójkątem nogami Adama Tsurova, natomiast w maju bieżącego roku znokautował uderzeniami Bartosza Chyrka. Liczymy na to, iż Rakhmonov nie zdobędzie już kolejnego skalpu na polskim zawodniku i Wiencek sprawi w ten sposób niemiłą niespodziankę gospodarzom.

Potwierdzone są jeszcze dwa inne starcia. Przede wszystkim, w walce wieczoru w wadze ciężkiej dojdzie do rewanżowej konfrontacji między ex-gwiazdą PRIDE, Sergei'em Kharitonovem (22-5) z Rosji a byłym czempionem M-1 Global, Amerykaninem Kenny'm Garnerem (16-8). W pierwszym boju górą był Kharitonov. Natomiast w wadze średniej w innej amerykańsko-rosyjskiej walce Luigi Fioravanti (25-13) podejmie Sergey'a Kovaleva (6-0).