free templates joomla

WSOF 21: Lance Palmer i Blagoi Ivanov z tytułami! Wyniki!

WSOF 21 W dniu wczorajszym, 5 czerwca 2015 roku w kanadyjskim Edmonton miała miejsce gala WSOF 21 z dwoma pojedynkami mistrzowskimi. Zdecydowaną większość uczestników tego wydarzenia stanowili lokalni zawodnicy, lecz w dwóch najważniejszych bojach nie zanotowali korzystnych rezultatów. Lance Palmer (10-1) utrzymał swój tytuł, zaś Blagoi Ivanov (12-1) go wywalczył.

Palmer bronił pasa w wadze piórkowej przeciwko mającemu polskie korzenie Chrisowi Horodecki'emu (21-6-1). Kanadyjczyk jednak nie miał zbytnio pomysłu na to, jak zagrozić fighterowi ze Stanów Zjednoczonych. Palmer dość łatwo sprowadzał oponenta do parteru i już przy pierwszej okazji miał szansę na zapięcie duszenia, ale z tego jeszcze ''The Polish Hammer'' zdołał się uwolnić. Niedługo później jednak zawodnik Team Alpha Male poprawił duszeniem zza pleców, tym razem już z powodzeniem.

Ivanov natomiast odebrał tytuł Smealinho Ramie (9-2). Bułgarski mistrz Sambo nie miał jednak łatwo, gdyż przez dwie rundy obaj okładali się nawzajem mocnymi uderzeniami. Dopiero w trzeciej Ivanov osiągnął znaczącą przewagę, gdy jego ciosy przyniosły skutek w postaci wizyty Ramy na deskach. Bułgar poszedł za akcją do końca i już w parterze założył Kanadyjczykowi gilotynę. W ten sposób w swoim debiucie dla WSOF Ivanov zdobył pas mistrza tej organizacji.

Cała gala obfitowała w zakończenia przed czasem, jedynie w przypadku dwóch bojów do rozstrzygnięcia potrzebne były werdykty sędziowskie. Kolejny event, WSOF 22 już 1 sierpnia w Las Vegas, a na nim aż trzy pojedynki mistrzowskie, w tym wyczekiwana konfrontacja Rousimara Palharesa z Jake'em Shieldsem.

Komplet wyników:

Walki eliminacyjne
70 kg: Garret Nybakken (Kanada) pokonał Nicka Hrabeca (Kanada) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (3:36 min)
70 kg: Spencer Rohovie (Kanada) pokonał Tima Smitha (Kanada) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (3:09 min)
77 kg: Roger Alves (Kanada) pokonał Danny'ego Doiga (Kanada) przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w 1 rundzie (2:49 min)
77 kg: Stephen Beaumont (Kanada) pokonał Jose Rodrigueza (Kanada) przez decyzję 3-0 (30-26, 30-26, 30-26)
61 kg: Michael Hay (Kanada) pokonał Louie Grovera (Kanada) przez poddanie (dźwignia na rękę) w 1 rundzie (2:17 min)
70 kg: Justin Sander (Kanada) pokonał Dana Lariviere'a (Kanada) przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma w 2 rundzie (2:52 min)
84 kg: Thiago Goncalves (Brazylia) pokonał Matta Bakera (Kanada) przez poddanie (kontuzja) w 2 rundzie (5:00 min)

Główna karta
66 kg: Hakeem Dawodu (Kanada) pokonał Chukę Willisa (USA) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (2:55 min)
77 kg: Michael Hill (Kanada) pokonał Marka Drummonda (Kanada) przez niejednogłośną decyzję 2-1 (29-28, 28-29, 29-28)

Walka o mistrzostwo WSOF w wadze ciężkiej
120 kg: Blagoi Ivanov (Bułgaria) pokonał Smealinho Ramę (Kanada) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 3 rundzie (1:17 min)

Walka o mistrzostwo WSOF w wadze piórkowej
66 kg: Lance Palmer (USA) pokonał Chrisa Horodecki'ego (Kanada/Polska) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (4:28 min)