free templates joomla

Kunlun Fight 26: Tomasz Makowski na karcie walk!

Kunlun Fight 26Niedawno pisaliśmy o pojedynku Tomasza Makowskiego z Jonathanem Pastorino TUTAJ, który ma odbyć się 13 czerwca 2015. Tymczasem zanim do tego dojdzie, w niedzielę 7 czerwca ten niezwykle utytułowany fighter Kickboxingu zawalczy na gali Kunlun Fight 26 w chińskim Chongqing. Jego oponentem będzie zawodnik gospodarzy, Ninghui Wei.

To oznacza, iż ''Maku'' podkręca tempo, gdyż w odstępie zaledwie tygodnia stoczy aż dwa boje. Przy czym ten pierwszy należy raczej traktować jako sprawdzenie się w rywalizacji po półrocznej przerwie w startach, gdyż na pewno większy priorytet ma późniejsza terminowo walka o tytuł mistrza świata WKN. Mówiąc o Tomku Makowskim, mówimy o stuprocentowym profesjonaliście, więc na pewno także rywalizacja z szerzej nieznanym Chińczykiem w tym tygodniu będzie przez niego potraktowana na poważnie. Po tym intensywnym okresie kolejny jego występ zaplanowany jest na 12 września w Zielonej Górze na gali Makowski Fighting Championship 8.

Na ringu w Chongqing pojawią się także dwie gwiazdy reprezentujące słynny Fairtex Gym: Yodsanklai (225-41-1) oraz Kaew (133-31-4). Ten pierwszy, na którego już od dawna nikt nie znalazł sposobu, podejmie sensacyjnego tiumfatora turnieju World Max organizacji Kunlun Fight, czyli Dzianisa Zueva z Białorusi. Natomiast lżejszy z Tajów, mistrz japońskiej sekcji K-1 z ubiegłego roku, skonfrontuje się z Chunyu Zhangiem z Chin.

Dobrze prezentują się także dwa turnieje. W wadze ciężkiej pojawi się jak zawsze solidny Egipcjanin Hesdy Gerges (47-14-1), czy też ubiegłoroczny mistrz Europy Muay Thai federacji IFMA, Andrei Herasimchuk, który jest także tegorocznym pogromcą Rico Verhoevena. Natomiast w zmaganiach w kategorii do 70 kg na faworyta należy typować Seyedisę Alamdarnezama z Iranu, aczkolwiek inni turniejowicze, na czele z Hiszpanem Davidem Calvo, jak przystało na tę jak zawsze wyrównaną wagę, na pewno nie ułatwią mu tego zadania.

Karta walk:

Półfinały turnieju w wadze ciężkiej
+100 kg: Hesdy Gerges (Egipt) vs. Andrei Herasimchuk (Białoruś)
+100 kg: Jahfar Wilnis (Holandia) vs. Asihati (Chiny)

Uczestnicy turnieju w wadze do 70 kg
70 kg: Seyedisa Alamdarnezam (Iran)
70 kg: David Calvo (Hiszpania)
70 kg: Mohammed El-Mir (Dania)
70 kg1: Guodong Pan (Chiny)

Superfight
67 kg: Lishuai Bai (Chiny) vs. Ha-Jin Yoon (Korea Płd.)
62 kg: Tomasz Makowski (Polska) vs. Ninghui Wei (Chiny)
+100 kg: Jared Hamman (USA) vs. Roman Kryklia (Białoruś)
70 kg: Yyacheslav Tevinsh (Łotwa) vs. Dongdong Pu (Chiny)
67 kg: Kaew Fairtex (Tajlandia) vs. Chunyu Zhang (Chiny)
70 kg: Yodsanklai Fairtex (Tajlandia) vs. Dzianis Zuev (Białoruś)