free templates joomla

Kunlun Fight Slovakia: Artur Kyshenko pokonuje Dmitry'a Valenta, dobry występ Łukasza Pławeckiego! Wyniki!

Kunlun Fight Slovakia 15 maja 2015 roku w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji organizacja Kunlun Fight rodem z Chin przeprowadziła swój już drugi w tym miesiącu event na kontynencie europejskim. W bardzo zróżnicowanej karcie walk znalazło się miejsce dla pojedynków Kickboxingu, MMA i w formule Lethwei, a więc sztuce walki z Myanmaru (Birmy). Za naszą południową granicą zaprezentował się jeden Polak, a był nim Łukasz Pławecki, startujący w turnieju Kickboxingu w wadze do 70 kg.

Niestety, fighter klubu Halny Nowy Sącz odpadł już po pierwszym starciu, lecz dał świetny i pełen dramaturgii bój z Superbonem Banchamkiem, a więc przedstawicielem słynnego Banchamek Gym. Dość powiedzieć, że walczył ze złamanym nosem, a mimo to nie odstawał wyraźnie od zawodnika, który na codzień przygotowuje się wraz z Buakawem. Superbon ostatecznie wygrał w całym turnieju, ale w finałowym starciu rozprawił się ze swoim rywalem, Hichemem Menaouine'em przez nokaut, więc Pławecki okazał się być zdecydowanie najtrudniejszą tego dnia przeszkodą dla Taja.

W kategorii do 77 kg po bardzo wyrównanej konfrontacji triumfował Artur Kyshenko (62-12-1). Białorusin Dmitry Valent (25-7), jak należało oczekiwać, postawił wygórowane warunki Ukraińcowi, więc słowaccy kibice mogli podziwiać kunszt z obu stron. Ostatecznie jednak sędziowie nieco wyżej ocenili to, co pokazał w ringu pochodzący z Odessy, a mieszkający aktualnie w Hiszpanii Kyshenko.

Sporo się musiał namęczyć Enriko Kehl (39-8-1), żeby uporać się z Mohamedem Diaby'm. Niemiecki mistrz K-1 MAX potrzebował bowiem do tego dodatkowej rundy. Francuz nie odpuszczał ani na krok i nawet doprowadził do krwawienia z nosa u Kehla. ''The Hurricane'' zachował jednak więcej sił na trzy minuty dogrywki i w swoim stylu licznymi kombinacjami przechylił szalę na swoją korzyść.

W najważniejszym rangą pojedynku, który odbył się w formule Lethwei, duży sukces odniósł Vladimir Konsky. Słowak zdobył tytuł mistrza świata, pokonując fightera rodem z ojczyzny tego sportu, Jea Ta Gona na punkty. Długimi fragmentami Konsky dewastował wręcz swojego oponenta, który miał ogromne problemy w defensywie. Pas mistrzowski wręczył mu znakomity australijski thaiboxer, Nathan Corbett, pełniący funkcję gościa specjalnego gali. Próbkę tego, jak wygląda styl Lethwei, możecie zobaczyć na nagraniu poniżej.

Komplet wyników:

Półfinały turnieju Kickboxingu
70 kg: Superbon Banchamek (Tajlandia) pokonał Łukasza Pławeckiego (Polska) przez decyzję
70 kg: Hichem Menaouine (Hiszpania) pokonał Denga Li (Chiny) przez decyzję

Finał turnieju Kickboxingu
70 kg: Superbon Banchamek (Tajlandia) pokonał Hichema Menaouine'a (Hiszpania) przez KOMMA
60 kg: Wu Tiejin (Chiny) pokonał Miroslava Kubana (Słowacja)
71 kg: Wu Haotian (Chiny) pokonał Martina Mihalika (Słowacja)

Lethwei
75 kg: Igor Denis (Słowacja) vs. Too Too (Myanmar) - remis
70 kg: Vladimir Konsky (Słowacja) pokonał Jea Ta Gona (Myanmar) przez decyzję

Kickboxing
75 kg: Jan Mazur (Słowacja) pokonał Chena Duoli (Chiny) przez decyzję
67 kg: Vlad Tuinov (Rosja) pokonał Wu Xuesonga (Chiny) przez decyzję
75 kg: Peter Lamper (Słowacja) pokonał Liu Mingzhi (Chiny) przez decyzję
60 kg: Wang Wanben (Chiny) pokonał Tomas Tkac (Słowacja) przez decyzję
67 kg: Chen Junxian (Chiny) pokonał Mateja Kalisky'ego (Słowacja) przez KO
79 kg: Li Baoming (Chiny) pokonał Michala Tomko (Słowacja) przez KO
72,5 kg: Enriko Kehl (Niemcy) pokonał Mohameda Diaby'ego (Francja) przez decyzję po rundzie dodatkowej
72 kg: Zheng Zhaoyu (Chiny) pokonał Marko Adamovicia (Serbia) przez decyzję
77 kg: Artur Kyshenko (Ukraina) pokonał Dmitry'a Valenta (Białoruś) przez decyzję