free templates joomla

Lyoto Machida vs. Yoel Romero walką wieczoru gali TUF: Brazil 4 Finale w Miami!

TUF Brazil 4 Finale Początkowo zlokalizowana w Sao Paulo finałowa gala czwartej edycji brazylijskiego "The Ultimate Fightera" została przeniesiona do Miami. 27 czerwca 2015 roku na Florydzie w walce wieczoru zmierzą się dwaj topowi fighterzy wagi średniej, sąsiedzi w rankingu UFC: numer 5, Lyoto Machida (22-6 MMA, 14-6 UFC) oraz numer 6, Yoel Romero (9-1 MMA, 5-0 UFC).

Popularny ''The Dragon'', a więc Machida, były czempion w kategorii półciężkiej, od dwóch lat rywalizuje w niższej wadze, z różnym skutkiem. Miał już okazje walczyć o pas, lecz w lipcu ubiegłego roku uległ na punkty Chrisowi Weidmanowi. Ostatnio zaś Brazylijczyk został zdewastowany przez Luke'a Rockholda i w drugiej rundzie został zmuszony do odklepania po duszeniu zza pleców. W tej kategorii pokonywał już Marka Munoza, Gegarda Mousasi'ego oraz C.B. Dollaway'a, a więc wartościowych rywali. Wygrana nad Romero pozwoliłaby mu na powrót do realnego marzenia o zostaniu mistrzem UFC w dwóch kategoriach wagowach.

Romero od września 2011 roku jest niepokonany w MMA. Były znakomity kubański zapaśnik w stylu wolnym, m.in. mistrz świata z 1999 roku, a także srebrny medalista olimpijski w 2000 roku, w UFC jeszcze nie zaznał porażki. Odniósł pięć kolejnych zwycięstw w tej organizacji nad coraz lepszymi przeciwnikami. W 2014 roku stoczył trzy walki. Zaczął od technicznego nokautu na Dereku Brunsonie, potem wypunktował Brada Tavaresa, by w końcu przez kolejne TKO zwyciężyć nad Timem Kennedy'm. Oprócz zapasów jego główną bronią jest piekielnie mocne uderzenie.

W co-main evencie wystąpią dwaj fighterzy wagi półśredniej: Rick Story (18-8 MMA, 11-6 UFC) oraz Erick Silva (18-5 MMA, 6-4 UFC). Ponadto, w tej samej kategorii Lorenz Larkin (15-4 MMA, 2-4 UFC) podejmie Santiago Ponzinibbio (20-2 MMA, 2-1 UFC), w półciężkiej Steve Bosse (10-1 MMA, 0-0 UFC) zmierzy się z Thiago Santosem (10-3 MMA, 2-2 UFC), a w koguciej Rani Yahya (20-8 MMA, 5-2 UFC) skonfrontuje się z Masanori'm Kaneharą (25-11-5 MMA, 1-0 UFC).