free templates joomla

ONE Championship 27: Warrior's Quest - Aoki vs. Ando i Dejdamrong vs. Doliguez o tytuły!

ONE 27 Jednym z najciekawszych wydarzeń, jakie będą mieć miejsce w przyszłym tygodniu, będzie gala ONE Championship 27: Warrior's Quest. 22 maja 2015 roku w Singapurze odbędą się dwie walki o pasy mistrzowskie największej azjatyckiej federacji MMA. W pierwszej, wewnątrz japońskiej, Shinya Aoki (37-6) będzie bronić tytułu w wadze lekkiej przeciwko Koji'emu Ando (11-3-2), natomiast w drugiej ukoronowany zostanie pierwszy czempion w kategorii słomkowej, a będzie nim albo Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (4-0) z Tajlandii bądź Roy Doliguez (6-1) z Filipin.

Aoki pas wywalczył w kwietniu 2013 roku, gdy poddał duszeniem zza pleców swojego rodaka, Kotetsu Boku. Obronił go po raz pierwszy i jak na razie jedyny w sierpniu roku ubiegłego i tym samym duszeniem zmusił do kapitulacji Kamala Shalorusa. 32-letni specjalista od poddań upodobał sobie Singapur, gdyż będzie to jego trzeci pojedynek w tym kraju dla ONE Championship. Ma to swoje uzasadnienie w tym, gdyż Aoki trenuje na codzień w uznawanym za najlepszy gym w Azji singapurskim Evolve MMA.

Ando dwukrotnie rywalizował na eventach tej organizacji. W 2014 roku najpierw poddał Rafaela Nunesa, a następnie przez techniczny nokaut pokonał Zorobabela Moreirę. Ma także na rozkładzie Jadambę Narantungalaga, a więc aktualnego mistrza ONE Championship w kategorii piórkowej. ''The Commander'' ma szansę zostać pierwszym Japończykiem od 2009 roku, który skutecznie przeciwstawi się Aoki'emu. Może także przerwać jego serię siedmiu kolejnych zwycięstw.

Wybór 36-letniego Dejdamronga do historycznego boju o tytuł w wadze słomkowej nie dziwi, zważywszy na to, iż od początku swojej przygody z MMA jest związany z ONE Championship. Ten były znakomity thaiboxer w ciągu ubiegłego roku stoczył wszystkie swoje cztery walki w tej formule i każdą rozstrzygał przed czasem, zarówno przez nokauty jak i poddania. Ostatnio jego ofiarą padł Rene Catalan, którego to posłał na deski kolanem już w pierwszej rundzie.

Doliguez zaś będzie debiutować w tej organizacji. Do tej pory nie ruszał się z rodzinnych Filipin, gdzie wykręcił przyzwoity rekord zawodowy. 33-letni zawodnik notuje serię czterech wiktorii z rzędu, a tą najświeższą odniósł w listopadzie, gdy wypunktował Dennisa Salazara, przy okazji rewanżując mu się za jedyną porażkę w karierze, jakiej zaznał w grudniu 2012 roku.

Karta walk:
57 kg: Ali Yaakub (Malezja) vs. Jianbing Yang (Chiny)
52 kg: Angela Lee (Singapur) vs. Aya Saeid Saber (Egipt)
66 kg: Benedict Ang (Singapur) vs. Waqar Umar (Pakistan)
61 kg: Stephen Lagdown (Singapur) vs. Heili Alateng (Chiny)
66 kg: Amir Khan (Singapur) vs. Shannon Wiratchai (Tajlandia)
70 kg: Eddie Ng (Hongkong) vs. Ariel Sexton (Kostaryka)
66 kg: Rob Lisita (Australia) vs. Timofey Nastyukhin (Rosja)
70 kg: Lowen Tynanes (USA) vs. Kuat Khamitov (Kazachstan)
66 kg: Ev Ting (Malezja) vs. Marat Gafurov (Rosja)

Walka o wakujące mistrzostwo ONE Championship w wadze słomkowej
52 kg: Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (Tajlandia) vs. Roy Doliguez (Filipiny)

Walka o mistrzostwo ONE Championship w wadze lekkiej
70 kg: Shinya Aoki (Japonia) vs. Koji Ando (Japonia)