free templates joomla

Josh Barnett vs Ryron Gracie nową walką wieczoru Metamoris 6!

Metamoris Z powodu kontuzji Roberto "Cyborg" Abreu nie rzuci wyzwania Joshowi Barnettowi w walce o pas mistrza Metamoris w wadze ciężkiej podczas gali Metamoris 6 w kalifornijskim Los Angeles, która jest zaplanowana na sobotę, 9-ego maja. Nowym rywalem Barnetta będzie członek słynnej rodziny Gracie, Ryron Gracie.
Josh Barnett wywalczył mistrzowski pas wagi ciężkiej pokonując przez swego rodzaju duszenie trójkątne rękoma Deana Listera. Pojedynek trwał niemal 20 minut, a były mistrz UFC w wadze ciężkiej, bardziej znany z niedoszłej walki z Fedorem Emelianenko na Affliction 3 i wpadki dopingowej podczas badań przed tą walką, która pogrzebałą całkowicie chyba najlepiej płacącą organizację w historii MMA. Jeśli chodzi o występy w sportach chwytanych, to Amerykanin walczył chociażby w organizacji zawodowych zapasów, IGF w meczach wrestlingowych. Barnett nie wyrzekł się swoich korzeni, wychodząc do walki z Listerem nie tylko w butach zapaśniczych, ale również w majtkach, w których często widzimy profesjonalnych zapaśników. Buty jednak nie przeszkadzały Barnettowi, a Lister nie był w stanie nawet złapać żadnej dźwigni na nogi, w których jest prawdziwym ekspertem. Amerykanin zresztą w swoich walkach MMA zawsze pokazywał doskonałe wyszkolenie parterowe, stawiając przede wszystkim na aktywną walkę z góry, chociaż z dołu również potrafił wyczrować technikę kończącą z kapelusza.

Ryron Gracie wszedł za kontuzjowanego zwycięzcę ostatniego turnieju ADCC w kategorii Open na kilka dni przed pojedynkiem. Zapytany dlaczego to zrobił, odpowiedział, że jego dziadek Helio nie wahał by się ani chwili, wiec on też tego nie robił. Jak do tej pory jest on znany z roli w filmach ‘Gracie Breakdown’ , w których wraz z bratem Ralekiem wyjaśniają techniki BJJ, jakimi zawodnicy UFC kończyli swoje walki. Ponadto jest on najstarszym synem słynnego Roriona Gracie i jednocześnie najstarszym wnukiem Helio Gracie. Jak do tej pory raz wystąpił na Metamoris nie popisując się na pierwszej edycji w zremisowanym meczu z Andre Galvao. Gracie zachował jednak więcej sił i kto wie, jak zakończyłby się pojedynek, gdyby był bez limitów czasowych.

Drugą walką wieczoru, a dla fanów chyba ważniejszą niż walka o pas, jest starcie słynnego Chaela Sonnena z brazylijskim zapaśnikiem i posiadaczem czarnego pasa BJJ, Renato "Babalu" Sobralem.