free templates joomla

Kunlun Fight Slovakia: Artur Kyshenko vs. Dmitry Valent oraz Enriko Kehl na karcie walk!

Kunlun Fight SlovakiaPo niedawnej wizycie Kunlun Fight we Włoszech, chińska organizacja pozostaje w Europie. W dniu 15 maja 2015 roku zakotwiczy na Słowacji, w Bańskiej Bystrzycy. Oprócz pojedynków w Kickboxingu, Muay Thai czy MMA, kibice tego dnia zobaczą także starcia w nieoglądanej do tej pory na naszym kontynencie formule, znanej jako Lethwei, czyli tradycyjnej sztuce walki rodem z Myanmaru.

Największym hitem eventu powinno być starcie Artura Kyshenko (61-12-1) z Dmitry'm Valentem (25-6). Ta ukraińsko-białoruska batalia z pewnością rozgrzeje publiczność do czerwoności, gdyż obaj są nie tylko świetnie wyszkoleni technicznie, ale posiadają także nokautującą siłę. Kyshenko, a więc były finalista mistrzostw K-1 MAX, w bieżącym roku zdążył już dwukrotnie zwyciężać przed czasem, rywalizując właśnie dla Kunlun Fight: w lutym z Bai Jinbinem, a w kwietniu z Jonatanem Oliveirą.

Valent zaś, ubiegłoroczny mistrz Europy Muay Thai IFMA z Krakowa, w tym roku co prawda jeszcze nie walczył, ale także ma doświadczenie z gal Kunlun Fight, gdy w ubiegłym roku najpierw pokonał Wehaja Kingboxinga, a następnie przegrał z Simonem Marcusem.

Dużą gratką będzie także występ Enriko Kehla (38-8-1), aktualnego czempiona K-1 MAX z Niemiec, który niedawno stoczył porywający, aczkolwiek przegrany bój z Giorgio Petrosyanem. Tym razem zmierzy się z Francuzem Mohamedem Diaby'm. Odbędzie się także czteroosobowy turniej, którego jak na razie jedynym ogłoszonym uczestnikiem jest Superbon Banchamek,  a więc klubowy kolega słynnego Buakawa Banchamka.

We wspomnianym na początku stylu Lethwei przeprowadzone zostaną dwie konfrontacje i obie będą rywalizacjami między Słowakami a reprezentantami Myanmaru, skąd pochodzi ta sztuka walki. Najpierw Igor Danis zawalczy z Too Too, którego mogliśmy już oglądać np. na galach Thai Fight, a w walce o tytuł mistrza świata w Lethwei wywodzący się z boksu tajskiego Vladimir Konsky stanie naprzeciwko Jea Ta Gona.

Karta walk:

MMA
60 kg: Miroslav Kuban (Słowacja) vs. Wu Tiejin (Chiny)

Lethwei
75 kg: Igor Danis (Słowacja) vs. Too Too (Myanmar)
70 kg: Vladimir Konsky (Słowacja) vs. Jea Ta Gon (Myanmar)

Kickboxing
72 kg: Marko Adamovi (Serbia) vs. Zheng Zhaoyu (Chiny)
75 kg: Peter Lamper (Słowacja) vs. Liu Mingzhi (Chiny)
75 kg: Jan Mazur (Słowacja) vs. Chen Duoli (Chiny)
70 kg: Enriko Kehl (Niemcy) vs. Mohamed Diaby (Francja)
77 kg: Artur Kyshenko (Ukraina) vs. Dmitry Valent (Białoruś)

Turniej Kickboxingu
70 kg: Superbon Banchamek (Tajlandia) vs. TBA
70 kg: TBA vs. TBA