free templates joomla

Fight of Heroes: Horoszko vs Urbanowicz w starciu zapaśniczek! Aktualna karta walk!

Anna UrbanowiczDo karty walk gali Sportów Walki Fight Of Heroes, która odbędzie się w Sosnowcu w dniu 9-go maja dojdzie bardzo ciekawy kobiecy pojedynek MMA, dwóch zawodniczek wywodzących się z zapasów. Zmierzą się w nim wielokrotna medalistka mistrzostw Polski Marzena Horoszko z klubu Grappler Bieruń i mistrzyni Polski juniorek Anna Urbanowicz z Akademii Sportów Walki Free Fight Bolszewo (na zdjęciu).

Obie zawodniczki miały już za sobą debiut w MMA. 24-letnia Horoszko przegrała dwie walki z aktualną zawodniczką UFC, Izabelą Badurek i Barbarą Nalepką, która ma walczyć dla jednej z amerykańskich organizacji już na jesieni tego roku. Oba pojedynki brane z marszu i miały miejsce w 2014 roku. Z kolei 20-letnia Urbanowicz w styczniu 2013, zmierzyła się także z Badurek, przegrywając na gali PLMMA 13, także biorąc w ostatniej chwili walkę.

Obie liczą teraz na przełamanie i poprawę bilansu a smaczku sprawie dodaje fakt, iż obie zmierzyły się w półfinale podczas ostatnich Mistrzostw Polski w zapasach w Zgierzu w kwietniu 2015, gdzie bardziej doświadczona Horoszko pokonała na punkty debiutującą wśród seniorek Urbanowicz. Horoszko trenuje pod okiem trenera Marka Juźwika w klubie Grappler Bieruń, zaś Urbanowicz w w Akademii Sportów Walki Free Fight Bolszewo a prowadzi ją Remigiusz Rostankowski.

To nie wszystkie nowości w karcie walk, bowiem w wadze do 70 kg zmierzą się Rami Hamdan ze Spartakusa Rzeszów i jeden z trenerów Sportowego Zagłębia, Dawid Oleksiak. W drugiej parze także zawodnik z Rzeszowa Błażej Majdan zmierzy się z Pawłem Borowskim także z Sosnowca. Z powodu kontuzji wypadł Michał Tarabańka z S4 Fight Team z Warszawy i tylko Dawid "Waniol" Wanat z Chorzowa czeka na potwierdzenie nowego rywala.

Impreza w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu przy ulicy Żeromskiego będzie największym wydarzeniem Sportów Walki w Sosnowieckim Zagłębiu a także pierwszą galą MMA w tym mieście. Pomysłodawcą imprezy jest weteran Thaiboxingu, Roman Sternik i Waldemar Sawicki, prezes klubu Sportowe Zagłębie i Stowarzyszenia Sportowe Zagłębie 1906.

W programie gali znajdą się walki także walki w formule K-1, ale polem walk będzie oktagonalna klatka. Wystąpią w nim najlepsi zawodnicy klubu z Sosnowca, Sportowe Zagłębia i zaproszeni goście. W walce wieczoru mającej międzynarodowy wymiar zmierzą się Adrian Błeszyński z Sosnowca i Michal Hajtmar z czeskiego klubu Bellicus Gym Šumperk.

Ciekawym wydarzeniem poprzedzającym starcie będzie pojedynek zawodników wagi ciężkiej mistrza świata Ju-jitsu Dariusza Zimoląga z dwumetrowym Tomaszem Kowalkowskim z Mighty Bulls Gdynia. Kibice będą mogli też obejrzeć galę w regionalnej TVP Katowice. Poniżej karta walk gali:

1. 72,5 kg: Rami Hamdan (Spartakus Rzeszów) vs Dawid Oleksiak (Sportowe Zagłębie)
2. 70 kg: Patryk Miszczak (Fight Club Bytom) vs Daniel Hodor (Sportowe Zagłębie)
3. 67,5 kg: Błażej Majdan (Spartakus Rzeszów) vs Paweł Borowski (Sportowe Zagłębie)
4. 66 kg: Anna Urbanowicz (Akademia Sportów Walki Free Fight Bolszewo) vs Marzena Horoszko (Grappler Bieruń)
5. 86 kg: Daniel Grzyb (Black Horse ) vs Artur Kula (Sportowe Zagłębie) *
6. 73 kg: Dawid Cichopek (Szogun Mysłowice Zimoląg Styl) vs Maciej Delikowski (Sportowe Zagłębie)
7. 84 kg: Dawid "Waniol" Wanat (Spartan Chorzów) vs TBA
8.+93 kg: Tomasz Kowalkowski (Mighty Bulls Gdynia) vs Dariusz Zimoląg (Szogun Mysłowice Zimoląg Styl)
9. 84 kg: Adrian Błeszyński (Sportowe Zagłębie) vs Michal Hajtmar (Bellicus Gym/Czechy)

*walka na zasadach K-1