free templates joomla

36 medali Polaków na Pucharze Świata WAKO Austrian Classics 2015!

Róża Gumienna i Kamila Bałanda W dniach 24-26 kwietnia 2015 roku w Innsbrucku przeprowadzono Austrian Classics 2015, czyli zawody Pucharu Świata WAKO. Do Tyrolu przybyła liczna grupa zawodników z Polski, którzy spisali się na medal i to dosłownie, gdyż w sumie nasi rodacy wywalczyli aż 36 krążków: 17 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych! To znakomity rezultat i potwierdzenie ogromnej siły, jaka tkwi w krajowym Kickboxingu.

W czterech przypadkach doszło do niezwykle miłej dla nas sytuacji, gdy dwójka reprezentantów Polski rywalizowała ze sobą w finałowej potyczce! Tak było np. wśród pań walczących w formule K-1 w kategorii do 65 kg. Dwie flagowe postacie kobiecego Kickboxingu w naszym kraju: Róża Gumienna z Fightera Wrocław i Kamila Bałanda z GKS Champion Gdańsk spotkały się w bezpośrednim starciu, z którego zwycięska wyszła niedawna uczestniczka gali FEN 6, Róża Gumienna.

Ponadto, w formule Kick Light fenomenalnie spisująca się w 2015 roku Żaneta Cieśla z Legionu Głogów pokonała w finale Annę Knobel (-50 kg). Na tych samych zasadach Mateusz Jereczek uporał się w ostatnim boju z Cyprianem Grzędą (-89 kg), a w K-1 do 63,5 kg przedstawiciel Prych Team Legnica Eliasz Jankowski dał sobie radę z Janem Lodzikiem z Tajfuna Legionowo.

Z innych zdobywców złotych medali można wymienić chociażby Macieja Domińczaka (Legion Głogów), Małgorzatę Dymus (Fighter Wrocław) czy Dorotę Godzinę (KS Piaseczno), a więc zawodników od lat osiągających znakomite wyniki nie tylko na niwie krajowej, ale i międzynarodowej.

Poniżej prezentujemy imponujące zestawienie medalowego dorobku reprezentantów Polski.

Złoty medal:

K-1
-48 kg: Ewa Boś
-56 kg: Małgorzata Dymus
-65 kg: Róża Gumienna
+70 kg: Paulina Bieć
-60 kg: Hubert Ulikowski
-63,5 kg: Eliasz Jankowski
-67 kg: Mateusz Dąbrowski
-91 kg: Mateusz Pluta

Kick Light
-50 kg: Żaneta Cieśla
-63,5 kg: Maciej Domińczak
-79 kg: Jerzy Wroński
-84 kg: Wojciech Wiśniewski
-89 kg: Mateusz Jereczek
-94 kg: Piotr Wypchał
+94 kg: Artur Bizewski

Light Contact
-55 kg: Dorota Godzina

Full Contact
-65 kg: Paulina Frankowska

Srebrny medal:

K-1
-65 kg: Kamila Bałanda
-57 kg: Arkadiusz Osienienko
-63,5 kg: Jan Lodzik
-71 kg: Marcin Kret
+91 kg: Tomasz Klimiuk

Kick Light
-50 kg: Anna Knobel
-60 kg: Paulina Jarzmik
-69 kg: Roger Garbaczewski
-89 kg: Cyprian Grzęda

Brązowy medal:

K-1
-67 kg: Adrian Krauzowicz
-71 kg: Grzegorz Mardyła
-81 kg: Arkadiusz Kaszuba

Kick Light
+65 kg: Agnieszka Wiśniewska
-63 kg: Mateusz Niżejewski
-69 kg: Adrian Durma
-74 kg: Karol Kruzel
-79 kg: Łukasz Puczyński

Light Contact
-50 kg: Anna Knobel

Point Fighting
-60 kg: Emilia Szabłowska