free templates joomla

GLORY 21 w San Diego: Artem Levin vs. Simon Marcus o tytuł w wadze średniej! Karta walk!

GLORY 21 Za dwa tygodnie, 8 maja 2015 roku w San Diego odbędzie się gala GLORY 21. Pojedynkiem, który zwieńczy to wydarzenie będzie bój o pas mistrza największej organizacji Kickboxingu w kategorii średniej. W jego obronie stanie Artem Levin (84-6-1 KB, 6-1 GLORY), mając za oponenta Simona Marcusa (41-2-1 KB, 2-1 GLORY).

Levin tytuł wywalczył w czerwcu ubiegłego roku na GLORY 17. Wówczas w ośmioosobowym turnieju Rosjanin wygrywał kolejno z Alexem Pereirą, Filipem Verlindenem oraz Joe Schillingiem, z każdym z nich na punkty. Już od dłuższego czasu to właśnie werdyktami sędziowskimi najczęściej rozstrzyga swoje pojedynki, można go wobec tego uznawać za specjalistę w punktowaniu swoich przeciwników. Jednym z tych, przeciwko któremu ta sztuka mu się nie udała był Simon Marcus, gdyż w marcu 2013 roku uległ mu, aczkolwiek na zasadach Muay Thai.

To właśnie boks tajski jest najmocniejszą stroną Marcusa. Wejście do GLORY miał bardzo ciężkie, gdyż znokautował go Joe Schilling. Była to również jego pierwsza zawodowa porażka, a kolejnej doznał już w tym roku z rąk Fanga Biana. Najwyraźniej podrażniony takim obrotem spraw Kanadyjczyk o jamajskich korzeniach triumfował w kwietniowym turnieju pretendentów na GLORY 20. Wygrał przez decyzję zarówno z Wayne'em Barrettem, jak i Jasonem Wilnisiem i zapracował na starcie z Levinem.

Na głównej karcie widnieją także pojedynki w ramach turnieju dla zawodników wagi ciężkiej. Pary półfinałowe tworzą Evereet Sims (0-1 KB, 0-1 GLORY) i Chi Lewis Parry (5-0 KB, 1-0 GLORY) oraz Xavier Vigney (6-1 KB, 2-0 GLORY) i Maurice Jackson (31-0 KB, 0-0 GLORY). W walce dodatkowej widowiskowy Raymond Daniels (26-2 KB, 3-2 GLORY) podejmie Justina Baesmana (0-0 KB, 0-0 GLORY), a więc zawodnika MMA, znanego z organizacji Bellator i WSOF.

W najciekawszym ze starć w części Superfight Series zobaczymy dwóch czołowych fighterów kategorii ciężkiej: Andersona ''Braddocka'' Silvę (38-12-1 KB, 4-4 GLORY) z Brazylii oraz Benjamina Adegbuyi'ego (23-2-1 KB, 3-0 GLORY) z Rumunii. Bój ten może wyłonić kolejnego pretendenta do tytułu, w którego posiadaniu jest Rico Verhoeven.

Karta walk:

Superfight Series
85 kg: Mike Lemaire (USA) vs. Armin Mrkanović (Bośnia i Hercegowina)
70 kg: Luis Castaneda (Meksyk) vs. Ken Tran (Kanada)
77 kg: Omari Boyd (USA) vs. James Steelesmith (USA)
+95 kg: Anderson ''Braddock'' Silva (Brazylia) vs. Benjamin Adegbuyi (Rumunia)

Główna karta
Półfinały turnieju w wadze ciężkiej
+95 kg: Everett Sims (USA) vs. Chi Lewis Parry (Wielka Brytania)
+95 kg: Xavier Vigney (USA) vs. Maurice Jackson (USA)

Superfight
77 kg: Raymond Daniels (USA) vs. Justin Baesman (USA)

Walka o mistrzostwo GLORY w wadze średniej
85 kg: Artem Levin (Rosja) vs. Simon Marcus (Kanada)