free templates joomla

Kunlun Fight Italy: Sitthichai Sitsongpeenog vs. Dylan Salvador II!

Kunlun Fight ItalyJedna z największych chińskich organizacji sportów walki, Kunlun Fight, w dniu 2 maja 2015 roku zawita do Włoch, a dokładniej do Werony. Zaplanowano tam pojedynki w formułach Muay Thai i K-1. W walce wieczoru na zasadach boksu tajskiego zmierzą się dwaj świetni zawodnicy kategorii do 70 kg: Sitthichai Sitsongpeenog (97-27-5) oraz Dylan Salvador (37-13-1).

Sitthichai to prawdziwa rewelacja światowych ringów. Zawodnik z Tajlandii mocno aspiruje do miana najlepszego w swojej dywizji wagowej. Mimo młodego wieku, gdyż liczy sobie 23 lata, jest już mistrzem stadionu Lumpinee, najsłynniejszej areny Muay Thai w ojczyźnie tego sportu. Po niezwykle pracowitym dla siebie roku 2014, gdy wygrał w dziewięciu starciach, w bieżącym ani myśli zwalniać tempa, gdyż zdążył już wygrywać trzykrotnie, w tym m.in. z Andy'm Souwerem, stając się jednym z nielicznych, którzy mogą mówić o sobie, że potrafili powalić na deski holenderskiego czempiona. W dodatku niedawno podpisał kontrakt z organizacją GLORY i kwestią czasu są jego kolejne pojedynki z oponentami najwyższego kalibru.

Salvador to z kolei utalentowany fighter z Francji. Nie ma jednak najlepszych doświadczeń w rywalizacji z Tajami, patrząc przynajmniej na jego ubiegłoroczne dokonania, gdyż przegrywał z Ekkaritem, Aikprachą Meenayothinem, a także z... Sitthichai'em! Walczyli bowiem ze sobą w grudniu, a górą z tego starcia wyszedł oczywiście Taj. Tym niemniej w każdej z tych przegranych walk pokazał duże umiejętności i ambicję. Z pewnością to jeden z najciekawszych thaiboxerów, jacy w ostatnich latach pojawili się we francuskim Muay Thai.

U włoskich kibiców szczególne emocje powinny wzbudzić boje, w których wystąpią dwaj bracia: Andrea Serra oraz Mauro Serra. Rywalem tego pierwszego będzie Chińczyk Wu Jiangcong, zaś drugi zawalczy z doświadczonym Francuzem z Lyonu, Fabio Pincą (91-22-4).

Zaprezentuje się również Andrei Kulebin (53-13) z Białorusi, ubiegłoroczny mistrz Europy Muay Thai IFMA. Tym razem jednak przyjdzie mu rywalizować na zasadach K-1, mając za przeciwnika Wenga Weihao z Chin i można się zastanawiać, jak sobie poradzi w tej mocno ograniczającej jego możliwości formule.

Karta walk:

K-1
54 kg: Ren Kalin (Chiny) vs. TBA
91 kg: Milan Dasic (Serbia) vs. Deji Kalejaye (Holandia)
70 kg: Parviz Abdullaev (Azerbejdżan) vs. Manvel Chakhoyan (Armenia)
73 kg: Eugeniu Deozu (Włochy) vs. Zheng Zhaoyu (Chiny)
70 kg: Andrei Kulebin (Białoruś) vs. Weng Weihao (Chiny)

Muay Thai
67 kg: Mauro Serra (Włochy) vs. Fabio Pinca (Francja)
62 kg: Andrea Serra (Włochy) vs. Wu Jingcong (Chiny)

Walka wieczoru
70 kg: Sitthichai Sitsongpeenong (Tajlandia) vs. Dylan Salvador (Francja)