free templates joomla

ONE Championship 26: Ben Askren vs. Luis Santos o tytuł w wadze półśredniej!

ONE Championship 26 Już za tydzień 24 kwietnia 2015 roku w Manili przeprowadzona zostanie gala ONE Championship 26: Valor of Champions.
Największa azjatycka federacja MMA przy okazji tego wydarzenia stawia przede wszystkim na obecność lokalnych, filipińskich zawodników, a także na bój o pas mistrzowski, którego w starciu z Luisem Santosem (61-9-1) bronić będzie Ben Askren (14-0).

Askren znakomicie radzi sobie w MMA, gdyż nie zaznał jeszcze w tej formule ani jednej porażki. Po czterokrotnej obronie tytułu organizacji Bellator zmienił swoje miejsce zatrudnienia na ONE Championship i po inauguracyjnym zwycięstwie nad Bakhtiyarem Abbasovem w maju 2014 roku otrzymał title shota z Nobutatsu Suzuki'm. Sierpniowa potyczka zakończyła się szybkim zwycięstwem Amerykanina, trenującego zarówno w Roufusport w Milwaukee, jak i w singapurskim Evolve MMA. Jego ambicją jest dostać się do UFC i możliwe, iż już niedługo Dana White w zasadzie zostanie zmuszony do zatrudnienia tej dość kontrowersyjnej postaci.

Santos zaś to zawodnik z niesamowitym wręcz doświadczeniem, gdyż ma na koncie aż 71 pojedynków, a karierę zaczynał w 2000 roku. Większość swoich występów zanotował w Brazylii, ale w najnowszym etapie swojej przygody z MMA 35-latek walczy częściej poza granicami swojej ojczyzny. ''Sapo'' rywalizował dla Bellatora, lecz bez takiego powodzenia, jak Askren. W ONE Championship walczył do tej pory tylko raz i wygrał ze wspomnianym wcześniej Abbasovem w 53 sekundy, a miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Weteran może się obecnie poszczycić serią siedmiu wygranych z rzędu.

Oprócz głównego dania widzowie w stolicy Filipin zobaczą także cztery pojedynki z udziałem lokalnych fighterów. Jednym z nich jest Mark Striegl (13-1), który w drugiej walce wieczoru podejmie innego zawodnika z dobrym rekordem, Amerykanina Casey'a Suire'a (5-0). Wśród przedstawicieli kontynentów azjatyckiego i amerykańskiego mamy także jednego reprezentanta Europy, a będzie nim Igor Subora (5-2) z Ukrainy.

Karta walk:

66 kg: Sunoto (Indonezja) vs. Wang Ya Wei (Chiny)
66 kg: Amir Khan (Singapur) vs. Shannon Witatchai (Tajlandia)
66 kg: Edward Kelly (Filipiny) vs. Jimmy Yabo (Filipiny)
120 kg: Igor Subora (Ukraina) vs. Paul Cheng (Tajwan)
57 kg: Eugene Toquero (Filipiny) vs. Brianata Rosadhi (Indonezja)
57 kg: Geje Eustaquio (Filipiny) vs. Anatpong Bunrad (Tajlandia)
61 kg: Mark Striegl (Filipiny) vs. Casey Suire (USA)

Walka o mistrzostwo ONE Championship w wadze półśredniej
77 kg: Ben Askren (USA) vs. Luis Santos (Brazylia)