free templates joomla

Piotr Siegoczyński o przygotowaniach do gali DSF Kickboxing Challenge "Polska vs Macedonia"! Wywiad!

Piotr SiegoczyńskiZapraszamy do lektury wywiadu z Dyrektorem Sportowym projektu DSF Kickboxing Challenge, którym jest pierwszy polski Mistrz Świata w Kickboxingu, Piotr Siegoczyński. Już w najbliższy weekend, w sobotę 18-go kwietnia 2015, kibice obejrzą w hali „Arena Ursynów” w Warszawie, wielkie wydarzenie, którym będzie czwarta z kolei gala DSF Kickboxing Challenge z ważnym międzynarodowym meczem Polska vs Macedonia. O stanie przygotowań i całym projekcie cyklu gal DSF Kickboxing Challenge Piotr Siegoczyński opowiedział nam w serii pytań.

Piotrze, przed nami kolejna gala DSF Kickboxing Challenge z meczem Polska vs Macedonia i ciekawym turniejem wagi ciężkiej. To będzie stały schemat gal pod marką DSF Kickboxing Challenge?

Tak, to obecnie obowiązująca koncepcja – gradacja wydarzeń na naszych galach przebiegać będzie w schemacie – walki pro AM, walki rankingowe PRO, turniej 4 osobowy, walki międzynarodowe, walki o pas, przy czym zawodnicy walczący w naszych turniejach mają gwarancję stoczenia dwóch walk, a finał i walka o 3 miejsce odbywają się na kolejnej gali.

Po raz pierwszy impreza zakończy się walką wieczoru, w której wystąpią kobiety, czyli walką Twojej podopiecznej Doroty Godziny z Kristiną Stojchevską. To nie jest zbyt duże ryzyko? Czy Dorota Godzina i Macedonka są w stanie pokazać pojedynek godny miana walki wieczoru?

Walka wieczoru na Ursynowie została wybrana z kilku powodów. Dla Doroty Godziny ta walka będzie ukoronowaniem przeszło 10-letniej kariery, w której zawodniczka osiągała poważne, regularne sukcesy we wszystkich formułach Kickboxingu – Dorota w karierze amatorskiej była Mistrzynią Świata i Europy i stoczyła przeszło 300 walk. Dorota, co istotne, jest mieszkanką Ursynowa i to na nią przyjdzie najwięcej kibiców. To też był ważny argument. Macedończycy wystawili bardzo mocnych zawodników i może okazać się, że zwycięstwo w tej walce zapewni sukces jednej z ekip meczu. Ponadto będzie to pierwszy pas DSF Challenge kobiet.

Jesteś z jednej strony współorganizatorem gali, a z innej trenerem dwójki kluczowych uczestników gali. Czy trudno jest połączyć te funkcje?

To już czwarta nasza gala w krótkim czasie, przy pierwszych dwóch galach rzeczywiście to był pewien kłopot, ale obecnie moja rola jako współorganizatora jest minimalna i ogranicza się do konsultacji. W DSF Kickboxing Challenge mamy wspaniały zespół ludzi, który odpowiada za wszystkie składowe widowiska, ja pozostałem odpowiedzialny za stronę sportową, a to można połączyć dość naturalnie.

Po raz pierwszy Warszawa gościć będzie galę DSF Kickboxing Challenge i dodatku w dużej „Arenie Ursynów”. Nie obawiasz się tego, że impreza jest sporym ryzykiem i czy Warszawiacy dobrze odbiorą powrót Kickboxingu do stolicy, bo dawno nie było tu takiego dużego wydarzenia?

Nie ma ryzyka, nie ma zabawy. Ktoś musiał podjąć ryzyko w tej kwestii. W Warszawie i okolicy jest sporo silnych klubów Kickboxingu i chcemy pokazać zawodników tych klubów szerszej, warszawskiej publiczności. Dlatego też zawodnicy tacy jak Dorota Godzina, Łukasz Wichowski z X Fight Piaseczno, Kamil Ruta z Wichru Kobyłka, Jan Lodzik z Tajfuna Legionowo, Michał Bławdziewicz oraz Daniel Kolasinski z Palestry Warszawa czy Radosław Paczuski z Radości Boxing Team, są głównymi aktorami gali.

Na kogo najbardziej liczysz lub na kogo stawiasz, że stoczy najbardziej interesujący pojedynek tej gali?

Jestem ciekawy rozstrzygnięcia walki Wichowskiego z Gjorgijevem. Macedończyk jest dwukrotnym Mistrzem Świata. Widziałem go w walce i wiem, że dla Łukasza to będzie ciężki rywal. Co ciekawe w swojej karierze Gjorgijev pokonał polskich zawodników Przemysława Ziemnickiego i Jerzego Wrońskiego. Łukasz musi wziąć rewanż na Macedończyku. Ciekawi mnie też starcie Grzegorzewskiego z Garbaczewskim, ale inne walki też zapowiadają się ciekawie.

Na koniec mam jeszcze pytanie. Czy jako pierwszy polski Mistrz Świata w Kickboxingu mógłbyś pokusić się o wskazanie jaki kierunek rozwoju przybierze ten sport i jak sytuować się w tym będą gale DSF Kickboxing Challenge?

To najtrudniejsze pytanie i w kilku zdaniach nie łatwo odpowiedzieć. Myślę, że Kickboxing będzie rozwijał się dalej dwutorowo: w walkach ringowych zdecydowany prym mają obecnie walki K-1,  ale nie zapominajmy, że to z full-contactu wywodziło się sporo osób, które później przeszły z sukcesami na boks zawodowy. W rozgrywkach planszowych znakomicie mają się turnieje pointfightingu, w których uczestniczy często po kilka tysięcy zawodników. Gale DSF Kickboxing Challenge w Polsce mają za zadanie stworzenie areny cyklicznych walk zawodowych i myślę, że nasza marka szybko będzie się kojarzyła z wysokim poziomem sportowym i znakomitymi widowiskami. Proszę pamiętać, że zaczęliśmy pół roku temu. DSF Kickboxing Challenge zaskoczy jeszcze nieraz kibiców sportów walki i samych zawodników, oczywiście pozytywnie.

Czy mógłbyś zaprosić kibiców i fanów tego sportu na galę w sobotę 18-go kwietnia?

Zapraszam w imieniu swoim, organizatorów oraz samych zawodników wszystkich kibiców sportów walki na galę DSF Kickboxing Challenge w Arenie Ursynów 18-go kwietnia. Przyjdźcie wesprzeć Polaków w starciu z Macedonią oraz zobaczyć w super walkach czołowych Polskich zawodników K-1.

Dziękujemy za wywiad i poświęcony czas.