free templates joomla

M-1 Challenge 56: Michał Wiencek zwycięża, Ramazan Emeev nowym mistrzem wagi średniej! Wyniki!

M-1 Challenge 56 W Moskwie w dniu 10 kwietnia 2015 roku na gali M-1 Challenge 56 udanie dla największej rosyjskiej organizacji MMA zadebiutował Michał Wiencek (5-2). Przedstawiciel Berserkers Team Bielsko-Biała nie tylko zwyciężył, ale i uczynił to przed czasem, poddając Rustama Gadzhieva (4-3).

Pojedynek przeprowadzony w wadze półśredniej w zasadzie od początku przebiegał pod dyktando Polaka. Udukumentował to w samej jego końcówce, gdy w parterze wyciągnął duszenie zza pleców na nieco ponad pół minuty przed zakończeniem tego boju. Była to druga zagraniczna podróż zaledwie 21-letniego Wiencka z rzędu, gdyż we wrześniu w Szwecji przegrał z lokalnym zawodnikiem Mohammedem Abdallahem. Tym razem jednak wszystko zagrało u niego znakomicie i może stać się kolejnym Polakiem, który mocno zaznaczy swoją obecność na rosyjskim rynku.

W rewanżowym starciu o pas w wadze średniej porażki doznał Vyacheslav Vasilevskiy (26-3). Uznawany za jednego z najlepszych europejskich fighterów w swojej kategorii wagowej musiał uznać wyższość Ramazana Emeeva (12-3), którego to pokonał wcześniej we wrześniu 2014 roku w czwartej rundzie. Tym razem Emeev wziął srogi rewanż na nim, kończąc go po zaledwie 108 sekundach od rozpoczęcia walki, zakładając mu duszenie mata leo.

Swojego tytułu w wadze piórkowej miał także bronić Ivan Buchinger (29-4), lecz wobec zmiany przeciwnika na niedługo przed galą potyczka z Aliyarem Sarkerovem (12-5) nie miała statusu walki mistrzowskiej. Słowak nic sobie z tego nie robił i w drugiej rundzie po jego ciosach rywal poległ przez techniczny nokaut.

Zdecydowana większość walk rozstrzygnęła się przed czasem, wyjątek stanowiły te z udziałem chorwackich fighterów. Ante Delija (13-2) zdołał wypunktować Konstantina Gluhova (28-16), zaś w konfrontacji Kristijana Peraka (8-1-1) z Valery'm Myasnikovem (8-1-1) sędziowie orzekli remis.

Komplet wyników:

Walki eliminacyjne
84 kg: Gadzhi Gadzhiev (Rosja) pokonał Yuri'ego Yurchenko (Rosja) przez poddanie (dźwignia na rękę) w 2 rundzie (2:08 min)
66 kg: Zalimbek Omarov (Rosja) pokonał Artema Lobanova (Rosja) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie
70 kg: Ali Abdulkhalikov (Rosja) pokonał Joela Alvareza Gonzaleza (Hiszpania) przez KO (kopnięcie obrotowe) w 1 rundzie (0:34 min)
70 kg: Alexey Makhno (Rosja) pokonał Rakhmana Makhadzhieva (Rosja) przez KO (uderzenie) w 3 rundzie (0:34 min)
77 kg: Michał Wiencek (Polska) pokonał Rustama Gadzhieva (Rosja) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie (4:28 min)
84 kg: Abukar Yandiev (Rosja) pokonał Gevorga Charchyana (Armenia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:10 min)

Główna karta
72 kg: Javier Fuentes (Hiszpania) pokonał Nikolai'a Kaushansky'ego (Rosja) przez techniczne poddanie (duszenie trójkątne) w 2 rundzie (1:33 min)
120 kg: Ante Delija (Chorwacja) pokonał Konstantina Gluhova (Łotwa) przez decyzję 3-0
84 kg: Kristijan Perak (Chorwacja) vs. Valery Myasnikov (Rosja)  - remis (2-0)
66 kg: Ivan Buchinger (Słowacja) pokonał Aliyara Sarkerova (Rosja) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:54 min)

Walka o mistrzostwo M-1 Global w wadze średniej
84 kg: Ramazan Emeev (Rosja) pokonał Vyacheslava Vasilevsky'ego (Rosja) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (1:48 min)