free templates joomla

Andy Souwer wygrywa na Wu Lin Feng World Championship 2015!

Wu Lin Feng32-letni Holender Andy Souwer (156-17-1 96 KO) jest jak wino - im starszy tym lepszy. Dowodem jest jego kolejny występ w Chinach, gdzie na gali Wu Lin Feng w dniu 4-go kwietnia postanowił spędzić święta a przy okazji pokonać jednego z najlepszych (jeśli nie najlepszego) chińskiego zawodnika Dong Wen Fei (45-15, 15 KO) znanego z m.in. z pojedynku ze słynnym Buakawem Banchamek.

Bezsprzecznie dwukrotny mistrz K-1 World GP i "Król Shoot Boxingu" wygrał dwie z trzech rund i w pełni zasłużył na zwycięski werdykt punktowy, przerywając Dong Wen Fei'owi serię pięciu zwycięstw w tym dwóch osiągniętych już w 2015 roku. Dla Andy'ego było to 156 (!) zwycięstwo w karierze i drugie z rzędu po nieszczęsnej porażce z Sitthichai Sitsongpeenong także w Chinach na Kunlun Fight 15: The World MAX Return. W międzyczasie pokonał w Japonii w lutym, Hideya Tanaka na gali No Kick, No Life 2015. Na pewno Andy nie zatrzyma się w tym roku na dwóch zwycięstwach i możemy oczekiwać kolejnych.

Souwer nie był jedynym zawodnikiem z Holandii jaki walczył na chińskiej gali, bowiem pochodzący z Surinamu były mistrz It's Showtime - 28-letni Sergio Wielzen zmierzył się z liczącym 24 lata Chińczykiem Deng Zeqi. Walka odbyła się w kategorii do 63 kg i pokazał, że Chińczycy w niskich wagach dysponują świetnymi fighterami. W drugiej rundzie wyrównanej walki Wielzen złapał cios i po liczeniu huragan uderzeń zakończonych wysokim kopnięciem w głowę posłał go statecznie na matę. Deng Zeqi odniósł życiowy sukces tym samym wygrywając przez nokaut.

W jedynej na tej gali walce MMA, straszliwy nokaut zaserwował 29-letni Chińczyk Wang Guan (15-1-1) nazywany "The Dongbei Tiger", który prawym sierpem i dwoma uderzeniami w parterze odesłał weterana Pancrase Japończyka Tadahiro Haradę (10-6) wprost do szpitala. Video całej gali. Poniżej walka Souwera z Dong Wen Fei.

Komplet wyników:

63 kg: Deng Zeqi (Chiny) pokonał Sergio Wielzena (Holandia) przez KO (highkick) w 2 rundzie
67 kg: Yang Zhuo (Chiny) pokonał Komiya Yukihiro (Japonia) przez decyzję 3-0
67 kg: Wang Peng Fei (Chiny) pokonał Charlie Petersa (Anglia) przez niejednogłośną decyzję 2-1
68 kg: Guan Wang (Chiny) pokonał Tadahiro Harada (Japonia) przez KO (prawy sierp) w 1 rundzie*
77 kg: Regian Eersel (Holandia) pokonał Nu Erla (Chiny) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 2 rundzie
56 kg: Gongyan Li (Chiny) pokonała Titę (Grecja) przez decyzję 3-0
72 kg: Andy Souwer (Holandia) pokonał Dong Wen Fei (Chiny) przez decyzję 3-0

*walka MMA