free templates joomla

Le Duel des Maitres 2: Freddy Kemayo, Karim Ghajji oraz Philippe Salmon mistrzami świata ISKA! Wyniki!

Le Duel Des Maitres 2Na drugiej edycji gali Le Duel des Maitres, która odbyła się 14 marca 2015 roku w Villepinte na przedmieściach Paryża, stawką aż trzech starć były pasy mistrzowskie prestiżowej organizacji ISKA, które dzierżyli francuscy zawodnicy. W tej kwestii nic nie zmieniły rozstrzygnięcia sobotnich walk. W walce wieczoru triumfował Freddy Kemayo (68-20-1).

Czempion ISKA w wadze ciężkiej poradził sobie z Emidio Barone (12-4). Przez cztery rundy włoski zawodnik dzielnie wytrzymywał tempo, narzucone przez Kemayo. Jednak wszystko zmieniła finałowa, piąta runda. W tej faworyt gospodarzy przełamał dobrą do tej pory defensywę rywala i dwukrotnie doprowadził do liczenia Barone, którego przed nieuchronną porażką przed czasem uratował końcowy gong. Niespełna 33-letni Kemayo kontynuuje świetną serię, gdyż było to jego siódme kolejne zwycięstwo.

Dobrą passę podtrzymuje również Karim Ghajji (92-11-1). Wygrana na punkty nad Kevinem Wardem była jego piątą z rzędu, a po raz piąty także z powodzeniem obronił tytuł ISKA w kategorii do 75 kg. Od początku fighter o marokańskich korzeniach narzucił swój styl walki Anglikowi, który jednak, tak samo jak wyżej wspomniany Barone, umiejętnie się bronił. Ghajji dużą część ze swoich uderzeń ulokował na korpusie oponenta, co systematycznie osłabiało zapał Warda.

Z kolei w wadze do 71 kg zwyciężył Philippe Salmon. Na początku pojedynku z Guglielmo Caratą walczył dość spokojnie, skupiając się głównie na precyzji swoich akcji. Wraz z upływem kolejnych minut Francuz zaczął mocniej naciskać na Włocha, szczególnie polując na jego wątrobę. Na sam koniec Carata przypuścił rozpaczliwy zryw, ale nie zakończył się on dla niego powodzeniem, a wygraną na kartach sędziowskich pewnie utrzymał Salmon.

Komplet wyników:
Superfight
67 kg: Jean-Francois Delmaziere (Francja) pokonał Anthony'ego Agarico (Francja) przez decyzję 3-0

Walki o mistrzostwo organizacji ISKA
71 kg: Philippe Salmon (Francja) pokonał Guglielmo Caratę (Włochy) przez decyzję 3-0
75 kg: Karim Ghajji (Francja) pokonał Kevina Warda (Anglia) przez decyzję 3-0
+95 kg: Freddy Kemayo (Francja) pokonał Emidio Barone (Włochy) przez decyzję 3-0