free templates joomla

V Kaliska Gala Sportów Walki / PLMMA 51: wygrane Zawidzkiego, Kruka i Zaniewskiego w walkach wieczoru! Wyniki

PLMMA 51W sobotę 14-go marca w Kaliszu miała miejsce V Kaliska Gala Sportów Walki połączona z kolejną galą PLMMA 51. Na jej program złożyły się walki Kickboxingu na zasadach K-1/Muay Thai i MMA toczone w oktagonalnej klatce. W walce wieczoru w tej ostatniej formule mieszkający w pobliskim Ostrowcu, Rafał Zawidzki (6-3) pokonał pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Pogudza (4-4) ze Zgorzelca. Zawodnik ze Zgorzelca zastąpił kontuzjowanego Łukasza Borowskiego.


Z kolei w stójkowych formułach, dwaj flagowi zawodnicy promotora i organizatora gali Arkadiusza Wełny, pochodzący z Białorusi Stanisław Zaniewski i Aleksander Kruk, także odnieśli zwycięstwa. Zaniewskiemu nie przyszło ono łatwo, bowiem był liczony w pierwszej rundzie walki na zasadach K-1. W chwilę później zawodnik z Ostrowca Wielkopolskiego doprowadził do liczenia Vasyla Habicha i ostatecznie wygrał pojedynek na punkty 2-1. Był to powrót Zaniewskiego po 10 miesiącach przerwy.

Kruk z kolei uporał się z mieszkającym w Portugalii Ukraińcem Markiem Lishchukiem doprowadzając do dwukrotnego liczenia po niskich kopnięciach i przerwania walki w trzeciej rundzie. Ten pojedynek jako jedyny odbył się w formule Muay Thai. "Sasza" także powrócił udanie po "przekręcie" jaki zaserwowano mu na Słowacji w walce z Miroslavem Cingielem.

Komplet wyników:


Walka wierczoru
MMA 87 kg: Rafał Zawidzki pokonał Mateusza Pogudza przez decyzję 3-0 (30-27 x 3)

Pozostałe
MT 86 kg: Aleksander Kruk pokonał Marka Lishchuka przez TKO (2 liczenie) w 3 rundzie
K-1 81 kg: Stanisław Zaniewski pokonał Vasila Babicza niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 120 kg: Adam Wieczorek pokonał Bartłomieja Jabłońskiego przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie (1:48 min)
MMA 84 kg: Paweł Radziewicz pokonał Karola Kupczaka przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:41 min)
MMA 70 kg: Paweł Domagała pokonał Igora Jarczyńskiego przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (2:41 min)